„2023-ban a legkeresettebb munkakör a munkaerő-kölcsönzés területén az operátor, gépkezelő volt. A partnercégek magyar operátorokat kerestek leginkább” – emelte ki Baradits Bulcsú munkaerő-kölcsönzési üzletágvezető.
Hozzátette, hogy a régióban a jelöltek megfontoltabbak lettek a felvételiken.
Ami a szellemi munkaköröket illeti, továbbra is a minőségbiztosítás, a mérnökség, és a logisztika területén dolgozók voltak a legkeresettebbek. Az olyan kékgalléros munkaköröknél sem volt visszafogott a kereslet a munkáltatók részéről, ahol a középfokú végzettség, a szakképesítés, mint minimum elvárás, magas szintű szakmai tudással (technológiai ismerettel, tapasztalattal) párosult.
„Nagy volt irántuk az igény 2023-ban, és úgy látjuk, a tendencia folytatódik, 2024-ben is fontos szerepe lesz HR-tanácsadói csapatunknak a szerviztechnikusok, a sor- és műszakvezetők, a karbantartók, és a mérnökök legjobbjainak felkutatásában” - mondta Farkas Edit munkaerő-közvetítési üzletágvezető.
Arra a kérdésre, milyen trendek voltak megfigyelhetőek a piacon, a szakember a kkv-szektorban jelenlévő munkaadóknál emelte ki lényeges változásként, hogy egyre több cég vette komolyan a munkaerőpiac (vissza)jelzéseit, és ezt a tudást felhasználva versenyképesebbnek tűnnek a munkavállalóknál a multinacionális cégekkel szemben.
Az üzletágvezetők egyhangúan nyilatkoztak arról, hogy míg 2023 első féléve a növekedésről szólt, a második félévben a kivárás, ezzel párhuzamosan egy minimális megtorpanás volt megfigyelhető a munkaerő-kölcsönzés és -közvetítés területén.