A részvényalapokhoz 31,2 milliárdnyi tőke áramlott, amely rég nem látott nagyság. Az árfolyammozgások ezúttal nem tudták tovább segíteni a növekedést, de így is 2,7 százalékos növekedést láthatunk a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.
A tőkevédett alapokba 1,7 milliárdnyi tőke érkezett a hónap során. A hozamok is hozzá tudtak járulni a pozitív teljesítményhez hasonlóan szerény mértékben, így a kategória vagyona 0,7 százalékkal növekedett a hónap folyamán.
Az abszolút hozamú alapok esetében 42,5 milliárd áll az értékesítési soron, amely a harmadik legnagyobb érték. A hozamok sem alakultak kedvezőtlenül, így 2,9 százalékos növekedés jelentkezett a kategória vagyonában a hónap során. Továbbra is állíthatjuk, hogy ilyen dinamikus növekedés mellett nyár végére a kategória vagyona át fogja lépni a 2.000 milliárdos határt.
A származtatott alapokhoz 0,2 milliárdnyi tőke érkezett. A hozamok ettől azért kedvezőbben alakultak így 2,0 százalékkal növekedett a kategória vagyona a hónapban.
Az ingatlanalapok esetében 14,2 milliárdnyi tőkekiáramlást láthattunk a hónap során. Végül a hozamok és az árfolyammozgások eredőjeként a nettó eszközérték 0,3 százalékkal csökkent.
Az árupiaci alapok esetében 2,4 milliárdnyi tőke érkezését láthatjuk. A hozamok azonban nem alakultak kedvezően, így a vagyonváltozás mínusz 0,4% lett a hónapban.
Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapok esetében az elmúlt hónapban 43 milliárdnyi tőke érkezett. A hozamok is hozzá tudtak tenni valamennyit a növekedéshez, így összeségében a vagyon 3,5 százalékkal növekedett a hónap során.