A fogyasztási elektronikai cikkek világpiacának idei forgalma 655 milliárd német márkára becsülhető. Ebből Európa 162 milliárd márkával részesedik, ami hét százalékkal haladja meg a tavalyi mutatót. A termékcsoport németországi forgalma 37,5 milliárd márkát ért el tavaly, és tíz százalék körüli növekedési ütemre lehet számítani. Többek között ezt állapította meg Jochen Wiesinger, a frankfurti Szórakoztató és Kommunikáció-elektronikai Társaság (gfu) sajtószóvivője, a berlini Internationale Funkausstellung Kiállítást (IFA, 2001.08. 25 - 09.02) szervező Messe Berlin Vásártársaság budapesti sajtótájékoztatóján május 30-án.
A világpiaci forgalomból 56 százalék jut a szórakoztató elektronikai hardverekre, mint például televízió, hifi-berendezés, autórádió. További 37 százalékkal részesednek a magánhasználatú számítógépek és perifériák. Hét százalékot, azaz közel 5 milliárd márkát magán célú kommunikációs eszközökre, többek közt mobil és vezeték nélküli telefonokra, fax készülékekre és üzenetrögzítőkre költenek el a világon.
Európában valamivel nagyobb mind a számítástechnika, mind a távközlési elektronika részesedése. (41, illetve 12 százalék a szórakoztató elektronika 47 százalékával szemben). Németországban kiemelkedően nőtt tavaly a DVD lejátszók, és az átlagot meghaladóan a mobil telefonok iránti kereslet.
A kedvező piaci körülményeknek köszönhetően az egész világon nagy az érdeklődés az IFA iránt. Több mint 30 országból rekord számú, 900-nál több kiállító mutatja be legújabb technikai fejlesztéseit.
Az IFA világvásárhoz méltó szakmai színvonalon mutatja be a magán használatra szolgáló elektronikai berendezéseket: szórakoztató elektronikát, számítógépes játékokat, mobil telefonokat és számos más távközlési eszközt. Azonkívül a legkülönbözőbb személyi számítógépeket. Az IFA történetében először megrendezik a szolgáltatott tartalom, a programok és szolgáltatások széleskörű bemutatóját is.
A televíziózás és az Internet összefonódása lesz a kiállítással együtt sorra kerülő Műszaki-tudományos Fórum egyik központi témája. Ebben három újítás játszik kiemelt szerepet:
1. Az MHP Multimedia Home Platform, a digitális vevőkészülékek szabványos üzemeltető szoftvere. Ez számos interaktív funkciót tesz lehetővé, és így összekötő kapocs a klasszikus televíziós szolgáltatás és az Internet adatátviteli protokollon alapuló interaktív szolgáltatások között.
2. Broadcast over IP, vagyis a mozgókép- és hangadatok továbbítása az Inerneten olyan alapelv szerint, amely struktúrájában hasonlít a rádióhullámú sugárzáshoz. A kép- és hanginformáció egyszerre jut el a vevők sokaságához.
3. A földi sugárzású DVB-T digitális televízió. A rádiócsatornás, például GSM visszacsatolással az új sugárzási technológia interaktív (internetes) szélessávú szolgáltatást nyújt hordozható és helyhez kötött végberendezéseken.
Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!
2025. január 23. 15:30
Véleményvezér
Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe
Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe
Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart
Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.
Soha nem látott kevés szavazattal győzött a Fidesz a dombóvári választáson
Mi a kevés és mi a sok?
Így kerül háromszor többe ugyanaz a termék Magyarországon, mint Spanyolországban
Ugyanannál az áruházláncnál.
Kiakad, ha meglátja, milyen méregdrága tárgyakra bukkant Hadházy Ákos Orbán Ráhelék fotóján
A minimalizmus mellett azért megcsillan a luxus.