Magyarország bruttó hazai terméke 2013 II. negyedévében az előző év azonos időszakához viszonyítva a nyers adatok szerint 0,5 százalékkal, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított adatok szerint 0,1 százalékkal, az előző negyedévhez képest pedig szintén 0,1 százalékkal nőtt. Az Európai Unió (EU-27) bruttó hazai terméke 0,2 százalékkal csökkent a második negyedévben az előző év azonos időszakához képest, és 0,3 százalékkal nőtt az előző negyedévhez képest.
A II. negyedévben a mezőgazdaság hazai teljesítménye az előző évi alacsony bázist követően 17,2 százalékkal növekedett. Az ipar hozzáadott értéke 0,8, ezen belül a feldolgozóiparé 0,6 százalékkal csökkent. A feldolgozó-iparon belül a jelentősebb iparágak közül a gyógyszergyártás területén volt a legnagyobb a visszaesés, elsősorban a külpiaci kereslet erőteljes csökkenése következtében. Az elmúlt negyedévekhez hasonlóan jelentős termelésbővülés volt a járműgyártás terén, melynek hajtóereje kizárólag az exportértékesítés volt. Az építőipar teljesítménye 6,9 százalékkal nőtt, ezen belül az épületek és az egyéb építmények építése egyaránt növekedett. (A beruházások növekedéséről is meglepően jó adat jött, amelyet az uniós forrásokból tömegesen megvalósuló útépítések húztak fel.)
A szolgáltatások bruttó hozzáadott értéke együttesen 0,1 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához képest. A kereskedelem, szálláshely-szolgáltatás és vendéglátás hozzáadott értéke 1,9 százalékkal csökkent, ezen belül a kereskedelem teljesítménye jelentősebb mértékben mérséklődött, mint a szálláshely-szolgáltatás, vendéglátásé.
A GDP felhasználási oldalán a háztartások tényleges fogyasztása 2013 második negyedévében 0,3 százalékkal növekedett. A tényleges fogyasztás összetevői között a legnagyobb arányt képviselő háztartások fogyasztási kiadása 0,7 százalékkal emelkedett az egy évvel korábbi szinthez képest. A háztartások fogyasztási kiadásán belül nagy súlyú kiadási csoportok közül a közlekedés, a vendéglátás, szálláshely-szolgáltatás, a szabadidő és kultúra, valamint az élelmiszerek esetén nőtt a volumen, míg a lakásszolgáltatások és az élvezeti cikkek (szeszes ital, dohányáruk) esetében enyhén, az egyéb szolgáltatások esetén erőteljesebben csökkent. A kisebb súlyú kiadási csoportok közül a ruházat és lábbeli esetén volumennövekedést mértünk. A magyarok külföldi fogyasztása kismértékben csökkent, míg a külföldiek magyarországi fogyasztása nőtt.
A kormányzattól kapott természetbeni juttatások mértéke 0,9 százalékkal csökkent, míg a közösségi fogyasztás 0,6 százalékkal meghaladta a korábbi szintet. Ezen folyamatok eredményeként a végső fogyasztás 0,4 százalékkal emelkedett az előző év hasonló időszakához képest.
A bruttó állóeszköz-felhalmozás hosszú idő után újra növekedést mutatott, 4,9 százalékos mértékben. Mind az építési beruházások, mind a gép- és berendezés beruházások emelkedtek. Az ágazatok többségénél növekedést mértünk. A nagy súlyú ágazatokat tekintve a feldolgozóipar és a kereskedelem beruházásai kisebb mértékben, az ingatlanügyleteké jelentősen csökkentek. A szállítás, raktározás, a mezőgazdaság, a víz- és hulladékgazdálkodás, valamint a közigazgatás, védelem, kötelező társadalombiztosítás nemzetgazdasági ágban erőteljes növekedés volt.
A szezonálisan kiigazított adatok1 szerint 2013 II. negyedévében a gazdaság teljesítménye 0,1 százalékkal nőtt az előző negyedévhez képest. Az építőipar hozzáadott értéke 1,9 százalékkal növekedett. Az ipar teljesítménye 0,6 százalékkal, míg a szolgáltatásoké 0,1 százalékkal nőtt. A háztartások fogyasztási kiadása 0,4 százalékkal emelkedett. A kormányzattól származó természetbeni juttatások 0,4 százalékkal csökkentek. A közösségi fogyasztás 0,2 százalékkal, míg a végső fogyasztás 0,5 százalékkal haladta meg az előző negyedévi szintet. Az export 2,1 százalékkal, míg az import 2,7 százalékkal növekedett.