Nagyot zuhant a nyereség a H&M-nél

Növekvő bevételről, de zuhanó nyereségről adott számot a svéd Hennes & Mauritz AB (H&M), a világ második legnagyobb divatáru-kiskereskedelmi lánca pénteki éves gyorsjelentében. A működési eredményt jelentősen rontották az emelkedő költségek, az infláció miatt visszaeső kereslet, valamint a kivonulás az orosz piacról.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A november végén záruló negyedik negyedévben a működési nyereség 821 millió koronára esett (28,7 milliárd forint) az egy évvel korábbi 6,26 milliárd koronáról (219 milliárd forint), jóval elmaradva a 3,67 milliárdos elemzői várakozásoktól. A bevételek 10 százalékkal 62,433 milliárd koronára emelkedtek a szeptember és november közötti három hónapban.

A H&M éves árbevétele 12 százalékkal, 225,53 milliárd koronára nőtt a 2022-es pénzügyi évben. Az orosz, az ukrán és a fehérorosz piac eredményei nélkül az árbevétel-növekedés 15 százalék volt.

Zuhanóban a nyereség (Fotó: Depositphotos)
Zuhanóban a nyereség (Fotó: Depositphotos)

A társaság honlapján megjelent pénzügyi jelentésében azt közölte, hogy az adózott eredménye 3,566 milliárd svéd koronára zuhant, az egy évvel korábbi 11,010 milliárd koronáról. A működési nyereség a 2021-es 15,255 milliárd koronáról 7,169 milliárd koronára csökkent, a bruttó marzs 52,8 százalékról 50,7 százalékra változott.

Az orosz piacról való kilépés, a magasabb nyersanyagárak és az emelkedő szállítási- és energiaköltségek, valamint az árfolyamhatások és az átszervezéssel összefüggő kiadások 5 milliárd koronára rúgtak - értékelte az eredményeket Helena Helmersson vezérigazgató.

A csoport novemberben jelezte, hogy mintegy 1500 munkahelyet szüntet meg, és az ezzel összefüggő 800 milliós költséget a negyedik negyedévben írják le.

Oroszország a több mint félszáz országban működő cégcsoport hatodik legnagyobb piaca volt 2021 végén, az értékesítés a teljes árbevétel 4 százalékát tette ki.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo