A DGS GLOBAL RESEARCH 2008 karácsonya óta Válságkezelési Kutatás néven vizsgálja a hazai szervezetek válságkezelési gyakorlatát. Az ünnepek és a szabadságolások ellenére a kutatásban résztvevő több mint 300 szervezet tapasztalatai alapján sajnos a vállalkozások, munkáltatók jelentős része nem készült fel a recesszió leküzdésére. Többségüknek nincs tapasztalata a válságkezelés terén, nem rendelkeznek a megoldásra, a kilábalásra vonatkozó stratégiával. Ismerethiány és gyakorlatlanság okán sok esetben szinte kizárólag a létszámleépítés az egyetlen felmerülő válságkezelési eszköz.
A céllal azonosuló 37 neves vállalatvezető, HR vezető, illetve egyetemi szakember (pl a dm, Electrolux, Ernst&Young, Ganz-Skoda, Kürt, Magyar Építő, Malév, Rába, Videoton, Zalakerámia képviseletében) - a tapasztalatok átadásával - megismerteti a válságban érintett szervezetek prominenseivel az elbocsátást megakadályozó válságkezelési technikákat, beavatkozási lehetőségeket, illetve a Szociális és Munkaügyi Minisztérium szakállamtitkára a válságban lévők számára megnyitott lehetséges támogatásokat és forrásokat.
A konferencia témái:
- Mit tesznek a vezetők és a HR-esek recesszióban? - a Válságkezelési Kutatás eredményeinek ismertetése.
- A globális válság hatásai a vállalatokra - nemzetközi kitekintés.
- A vállalati kommunikáció krízishelyzetben. A vezető szerepváltozása a válságban.
- Mi a HR-es szerepe? A munkaerőhöz kapcsolódó költségcsökkentési lehetőségek: munkakörmegosztás, csökkentett munkaidő, előrehozott nyugdíj, kényszerszabadság, képzési költségek csökkentése, bérbefagyasztás, munkakörök újradefiniálása és átszervezése.
- Munkaerő-kölcsönzés, távmunka, interim menedzsment.
- Kormányzati intézkedések, munkahely-megtartó támogatások.
- A személyügyi kontrolling szerepe a válság idején.
- Végső megoldás a létszámcsökkentés. Az elbocsátáshoz kapcsolódó munkajogi feladatok, az outplacement fontossága.
- Kiútkeresés, előremenekülés, profilváltás, új piacok keresése, a tehetségek megtartása a válságban, a best practice és a benchmarking felértékelődése.
Az eseményt támogatja a Menedzserek Országos Szövetsége, a Magyar Gyáriparosok Országos Szövetsége, a Joint Venture Szövetség, a Magyar Outsourcing Szövetség is.
A konferencia teljes programját a HR Webináriumok rendszerén keresztül egyidejűleg 100 fő számítógépen keresztül távolról is élőben követheti, illetve az előadások utólag is hozzáférhetővé válnak. Ily módon azoknak is segítség biztosítható, akik - bármilyen hátrányos helyzetükből fakadóan - nem tudnak a rendezvényen személyesen megjelenni.
Információk és jelentkezés ezen a linken. A konferencia védnöke a Szociális és Munkaügyi Minisztérium, médiatámogatója a Piac és Profit Magazin.