A több mint 100 százalékos növekedést az tette lehetővé, hogy a jogszabályok adó- és járulék kedvezménnyel ösztönzik a munkáltatókat arra, hogy munkavállalóik, volt munkavállalóik és ezen személyek közeli hozzátartozói részére üdülési csekket vásároljanak - áll a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány által a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményben.
A szervezet szerint a gazdálkodó szervezetek úgy tudnak a leghatékonyabban megfelelni a társadalmi felelősségvállalás iránti elvárásoknak, ha a dolgozóik életminőségének javításához a készpénzben történő kifizetés helyett, az akár 60 százalékos megtakarítást eredményező üdülési csekkformát választják. (A kedvezményes csekket január elsejétől a munkáltatók on-line módon is megrendelhetik.)
Bővülő felhasználási lehetőségek
Az üdülési csekkel immár 27 féle szolgáltatást lehet igénybe venni, közel 8 ezer belföldi elfogadóhelyen. Az idei évben főként a kulturális és szabadidősport szolgáltatatók bekapcsolásával kívánja a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány bővíteni a felhasználási lehetőségeket. Kedvező tendenciának nevezik, hogy egyre több elfogadóhely - az üdülési csekk névértéken történő beváltásán túl - nyújt többlet szolgáltatást, ad ajándékot vagy árkedvezményt az üdülési csekkel rendelkező vendégei számára.
Azon szociálisan rászorult személyek, akikről munkáltatójuk, volt munkáltatójuk vagy az illetékes önkormányzatok nem gondoskodnak, egyre inkább számíthatnak a társadalmi szolidaritásra. Az alapítvány ennek megfelelően az üdülési csekk forgalmazásának eredményét a szociálisan rászorultak megsegítésére fordítja. Az idén - a tavalyit kis mértékben meghaladóan - közel 60 ezer alacsony jövedelemmel rendelkező nyugdíjas, több gyermeket nevelő munkavállaló, fogyatékossággal élő személy és szakiskolai diák részesülhet pályázatokon keresztül mintegy 2.7 milliárd forint összegű támogatásban.