Ugyanakkor nem mindenhol volt visszaesés az előző évben: 18 járásban és egy fővárosi kerületben nőttek a tranzakciószámok a 2019. évhez képest. A legnagyobb növekedést a Csurgói, Gönci és Sümegi járás mutatta, az adásvételek száma 10-15 százalékkal haladta meg az előző évi értéket. Bár ez igen figyelemre méltó, de a képet árnyalja, hogy az említett járásokban alig több mint 200 tranzakció köttetett. Budapest XI. kerületében ugyancsak növekedést mutatott a statisztika, a regisztrált 2952 tranzakció 7 százalékkal haladta meg a 2019- es értéket. Soóki-Tóth Gábor elmondta, a jelenséget részben az magyarázza, hogy a kerületben az elmúlt tíz évben nem adtak át annyi új építésű lakást, mint tavaly. Ezzel együtt a kerületben az értékesített panellakások száma szintén nőtt.
A járásonként ezer lakosra vetített fajlagos tranzakciószám 5,5-25,5 ezrelék között váltakozott, ami a korábbi évek értékéhez képest kisebb ráta. Figyelemre méltó, hogy népesség arányosan a legtöbb tranzakció a XIII. kerületben volt, ezer lakosra 25,7 adásvétel jutott, amelyet a IX. kerület 23,2, majd Siófoki járás 22,7-es értéke követett. A top tízbe Budapestről még a VII. és XI. kerület került be, de a vízpart szintén sláger volt tavaly, hiszen a Tiszafüredi és Keszthelyi járás is felkerült a listára. Némi meglepetésre a tízes listán szerepel még Bács Kiskun megye két déli, Bácsalmási és Jánoshalmai járása is.
Ezer lakosra vetítve a legkevesebb tranzakció a Pilisvörösvári járásban történt (5,4 ezrelék), amelyet a Gyáli járás (6,2 ezrelék) és a XXIII. kerület (6,5 ezrelék) követ. Erre a listára felkerült még néhány fővárosi peremkerület is (a XVI., XVII. és XXII.), illetve Pest megyéből a Budakeszi, Vecsési, Gödöllői, Szentendrei járás. Az említett területeken ezer lakosonként 7,5-8,5 adásvétel történt.