Az egyes szektorokat vizsgálva szintén számottevő eltérések tapasztalhatók. A legnagyobb felfutást a fogyasztói javak és szolgáltatások (NFM: +36 százalék), az egészségügy és élettudományok (+26 százalék), az energia és közmű (+22 százalék), illetve a logisztika és autóipar (+22 százalék) ágazatokban várják. Az alapanyag- és feldolgozóiparban (+13 százalék) átlag körüli mértékben bővíthetik az állományt, a többi szektorban ennél jóval szerényebbek a kilátások.
Cégméret alapján azt állapíthatjuk meg, hogy ezúttal jellemzően az 1000 fő alatti létszámkategóriákban optimisták a munkáltatók, az ennél nagyobb vállalatok körében inkább stagnálást vagy visszaesést jeleznek előre a válaszadók.
Az előző negyedévhez képest nemzetközi szinten összességében változatlanok maradtak a munkaerőpiaci kilátások. A mutatószám továbbra is igen magas, 22 százalékos szinten áll. Stagnálás körüli helyzetet a vizsgált 42 ország közül csak háromban várnak: Romániában (+3 százalék), Argentínában (+3 százalék) és Izraelben (+4 százalék).
Európában a világátlagtól valamelyest elmaradó a várakozás, az öreg kontinensen a legszélesebb körben Svájcban (NFM: 34 százalék), Hollandiában (28 százalék), valamint Belgiumban (25 százalék) terveznek munkaerő-bővülést. Európán kívül elsősorban Közép-Amerikában – Costa Rica (35 százalék), Guatemala (32 százalék), Mexikó (32 százalék) –, az USA-ban (30 százalék), valamint Indiában (30 százalék) várják a legnagyobb arányú állomány-bővülést az ottani munkáltatók.