A beszerzési mennyiség indexe csökkent októberhez képest, ennek ellenére huszadik alkalommal mutat bővülést. A bővülés üteme lassabb az előző hónaphoz képest. A mostani indexérték magasabb az elmúlt három év átlagánál, emellett a legmagasabb november havi adat.
A beszerzési árak esetében a novemberi index csökkent, de bőven 50 pont felett maradva intenzív, tartós árnövekedést jelez. Ez a huszonnyolcadik hónap, amelyben az árindex 50,0 érték felett maradt. A mostani részindexérték 1995 óta vizsgálva a legnagyobb e havi érték.
A késztermékkészletek indexe novemberben alacsonyabb az előző hónaphoz képest, értéke fellendülésre utal. A korábbi novemberi értékeket nézve az idei átlag felettinek tekinthető, ez a legmagasabb e havi indexérték 1995 óta. 2018-ban hat bővülő hónapot mértünk, 2019-ben tizenegyet, 2020-ban ismét hatot, 2021-ben pedig tízet.
A külpiaci mutatók fellendülést mutatnak. Az exportindex második hónapja 50,0 pont feletti értéken áll. A másik külpiaci mutató, az importindex esetében stabilabb bővülésről beszélhetünk. Az elmúlt év változó tendenciája után az idei évben immár nyolcadik hónapja tart már a bővülő tendencia.
Ebben a hónapban acél, cukor, egész nyúl, festék, karton, máj, palack, papír kapcsán jeleztek válaszadóink jelentősebb áremelkedést. Hiány volt acélból, chipből, címkéből, elektronikai cikkekből, fali lámpából, fémből, kartonból, készárúból, kiszerelési anyagból, lemezből, palackból, papírból, speciális elektronikai eszközökből, üvegből, vasból. Jelentősebb árcsökkenésről nem számoltak be válaszadóink.