Lakáshitelek keresztértékesítése a K&H és az ABN AMRO között

A Kereskedelmi és Hitelbank Rt. (K&H) és az ABN AMRO Magyar Bank Rt. (AAB)egyesülését előkészítő harmonizációs folyamat részeként immár a második termékcsalád keresztértékesítése indult el. Március eleje óta megtalálható a K&H fiókokban az ABN AMRO euró- és forint személyi kölcsön, májustól pedig a K&H piaci feltételű lakásvásárlási és jelzálogalapú személyi hitelei is szerepelnek mindkét bank kínálatában. A folyamatosan további termékekkel bővülő keresztértékesítés már a jogi egyesülés előtt megalapozza a fiókhálózatok szoros együttműködését, és elősegíti, hogy a két bank legkeresettebb termékei a lehető legtöbb helyen elérhetőek legyenek az ügyfelek számára.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

2001. február 7-én lépett érvénybe az a Közös Irányítási Megállapodás, amely lehetővé teszi a K&H és az AAB jogi egyesüléséhez szükséges eljárások elvégzését, és teret enged a két bank tevékenységének összehangolására. A harmonizációs folyamat első lépéseként 2001. március 1-jén elindult a két bank termékeinek keresztértékesítése, amely – kiaknázva a két termékpaletta különbözőségeiből adódó lehetőségeket – hozzájárul egy teljes körű, és az ügyfelek egyedi igényeihez még inkább alkalmazkodó kínálat kialakításához.

A március eleje óta a K&H fiókokban is forgalmazott ABN AMRO euro- és forint személyi kölcsönnel kapcsolatos tapasztalatok azt mutatják, hogy az ügyfelek gyorsan felismerték a keresztértékesítés előnyeit, és szívesen fogadják a rendelkezésükre álló újabb termékeket. A harmonizációs folyamat következő lépéseként, májustól már az AAB fiókokban is elérhető a piaci feltételű, lakás és lakóingatlan vásárlásához igényelhető Bástya lakáshitel, valamint az ingatlanfedezet mellett nyújtott szabad felhasználású személyi kölcsön. A keresztértékesítés részeként, természetesen mindkét bank azonos feltételekkel kínálja ezeket a termékeket. Bármelyik bankfiókhoz fordul az ügyfél hitelkérelmével, elég jövedelmének csupán 30 százalékát igazolnia (egyéb – például vállalkozásból származó – jövedelmét bevallás alapján fogadják el) és a vásárlási értéknek akár 60 százalékát is finanszírozzák a bankok. Ráadásul mind a K&H, mind az AAB most csökkentett, 16,5 százalékos hitelkamattal nyújtja piaci feltételű lakáshiteleit.

A személyi és lakáshitelek mellett – a tervek szerint – hamarosan újabb termékek (biztosítások, lakossági és üzleti bankkártyák, befektetési alapok) keresztértékesítése is megkezdődik. Ez a folyamat a közös jövő szempontjából is lényeges, hiszen már most szükségessé teszi a két bank fiókhálózatának szoros együttműködését, miközben az ügyfelek máris érzékelhetik az egyesülés azon előnyét, hogy plusz termékek, szolgáltatások állnak rendelkezésükre.

Véleményvezér

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.
Újabb megszorítás a szenzációsnak ígért évben

Újabb megszorítás a szenzációsnak ígért évben 

A betegek is pórul járnak.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo