A kutatás alapján a fűtési technológiák között a gáz és a szilárdtüzelő a legnépszerűbb, fatüzelésű kazánt, kályhát a magyarok 27, gázkazánt 26 százaléka használ az otthona fűtéséhez. Gyakori a szilárd tüzelők együttes említése más fűtési módszerekkel. A központi fűtés (24 százalék) és a konvektor (20 százalék) is igen elterjedt, elsősorban a lakásban élők között. Az elektromos fűtési eszközök közül a legelterjedtebb a hűtő-fűtő klíma berendezés (10 százalék), ennek együttes említése más gáz alapú megoldásokkal gyakori. Az olyan alternatív módszerek, mint például a hőszivattyú, még mindig ritkaságnak számítanak, mindössze a magyarok 2 százaléka használ ilyet, így nem meglepő, hogy a legtöbben a fűtési költségeik drágulására számítanak.
A megkérdezettek 78 százaléka olyan ingatlanban lakik, amelynek fűtési költségei eddig legfeljebb havi 20.000 forintot tettek ki. Az áremelkedések hatására ez az arány 57 százalékra csökken a válaszadók előzetes várakozásai alapján.
A drágulás következtében a megkérdezettek 39 százaléka a fűtésszámlája jelentős emelkedésével számol, csökkenést mindössze a megkérdezettek 2 százaléka remél, ők valószínűleg változtatni fognak a jelenleg használt fűtési technológián, vagy jelentősen korszerűsítik otthonukat. A konvektorral fűtők között a legnagyobb (49 százalék) a költségnövekedést várók aránya, míg a távfűtést használók körében számítanak a legkevesebben (32 százalék) emelkedésre.