Katasztrofális a magyar egészségügy megítélése, több világranglista utolsó helyén állunk

Az egészségügy jelenlegi és várható, jövőbeli állapota; az egészségügy minősége; az orvosok elérhetősége; a várólisták hossza; az egyenlő ellátás; az egészségügybe fektetett lakossági bizalom; az egészség ára; az információhoz való hozzáférés: e szempontok szerint 34 vizsgált ország közül utolsó helyen végzett Magyarország az Ipsos nemzetközi kutatásában.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A kilátások ugyanakkor nem teljesen optimisták. Az emberek harmada (33 százalék) úgy gondolja, hogy az egészségügyi ellátás minősége a következő években javulni fog, 20 százalékuk pedig úgy látja, hogy romlani. Jelenlegi pesszimizmusukkal ellentétben a latin-amerikai emberek optimistábbak a jövőjüket illetően a világ többi részéhez képest. Kolumbiában (71 százalék), Brazíliában (62 százalék) és Peruban (59 százalék) szerint a minőség javulni fog. Eközben a magyarok közel fele (45 százalék) gondolja úgy, hogy a helyzet még rosszabb lesz. Franciaországban (43 százalék) és Nagy-Britanniában (39 százalék) is negatív az előrejelzés.

Széleskörű egyetértés van az egyes országok egészségügyi kapacitására nehezedő nyomásról. Világszerte ötből három (61 százalék) egyetért azzal, hogy az egészségügy túlterhelt. Az újonc Portugália áll az első helyen 87 százalékkal, amelyet Nagy-Britannia (83 százalék) követ.

Az egészségügy előtt álló nehézségek

Az egészségügy túlterheltségét elsősorban a várakozási időn keresztül érzékelik az emberek. A második helyen a személyzet létszáma áll. A kezelések költségei pedig a harmadik helyen áll (31 százalék). A bürokrácia ugyan egyetlen országban sem szerepel az első helyen, de mindenütt jelen van a fő problémák között. A várakozási idők Magyarországon, Chilében és Portugáliában különösen nagy gondot okoznak (minden országban 65 százalék). A személyzet létszáma a legnagyobb gond Svédországban (76 százalék), Franciaországban (69 százalék) és Hollandiában (67 százalék).

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo