Ennek ellenére csak egyharmaduk (33 százalék) érzi úgy, hogy egészségügyi szolgáltatása javulni fog az elkövetkező években. Egyetértés van abban, hogy a rendszerek túlterheltek (61 százalék), a legnagyobb gondot pedig a hozzáférés és a létszámhiány jelenti (42 százalék).
Egészségügyi problémák
A koronavírus továbbra is az első helyen áll immár harmadik éve, 47 százalékos eredménnyel, de ez 23 százalékpontos csökkenést jelent 2021-hez képest. Japánban félnek leginkább a Covid-19 miatt (73 százalék), a második Peru (66 százalék).
A mentális egészség most először a második helyre került, megelőzve a rákot, amikor az emberek országuk egészségügyi problémáira gondolnak. A mentális egészség kérdése a legnagyobb gond Svédországban (63 százalék), Chilében (62 százalék) és Írországban (58 százalék). E betegség megítélése 2020 óta öt százalékponttal nőtt az előző év azonos időszakához képest, és jelenleg 36 százalékon áll.
A rák továbbra is kiemelt aggodalomra ad okot, az emberek több mint egyharmada (34 százalék) tartja a legnagyobb veszélynek. Az aggodalom mértéke Portugáliában (79 százalék) jóval meghaladva bármely más országot, és messze előzi a többi betegségtől való félelmet az országban. A második Belgium, ahol a megkérdezettek 59 százaléka emeli ki a rákot a fő egészségügyi problémaként.
Egészségügyi szolgáltatások minősége
Bár a járvány még mindig tart, a felmérésben érintett országok többségében a megkérdezettek több mint fele „jónak” tartja egészségügyi rendszere minőségét. Latin-Amerikában és Közép-Európában vannak kiugró értékek, Brazília (31 százalék), Mexikó (31 százalék) és Peru (35 százalék) rossznak minősítette egészségügyi ellátását. A sereghajtók között viszont kiemelkedik Magyarország és Lengyelország, ahol jelentős arányban gondolják rossznak egészségügyi szolgáltatásukat (53 százalék, illetve 43 százalék).