A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara pontokba szedve összegezte, mit tart helyénvalónak, illetve mit nehezményez a következő évi adójogszabályokban. A közgazdasági főosztálytól kapott információk szerint a kamara helyesli, hogy tovább könnyíti a jogszabályalkotó az EVA feltételeit. Jó pont jár a kamarától az átalányadók feltételeinek könnyítéséért, s természetesen az árfolyam nyereségadó bevezetésének elkerüléséért. Hasznos, hogy könnyítenek a költségelszámolásokon, a munkavállalók magasabb szintű ellátását, a magasabb motiváltsági szint elérését pedig az étkezési hozzájárulás adómentes határának emelése teszi lehetővé. A BKIK szerencsés fejleménynek tartja, hogy sor kerül az egyösszegű egészségügyi hozzájárulás további szelektív csökkentésére, bár az is igaz, hogy bátrabb lépést, nagyobb várt a kormányzattól. A kamara üdvözli az iparűzési adó levonásának új szabályait, az adóból levonható mérték emelését, továbbá a foglalkoztatást segítő kedvezmények bevezetését.
A jövő évi adójogszabályok azonban bőven tartalmaznak kifogásolható megoldásokat is. A BKIK nehezményezi a munkanélküli járulék kiterjesztését a kisvállalkozásokra, s az egyéni vállalkozókra, továbbá az áfa kulcsainak változatlanul tartását. Ez utóbbi a kiskereskedelem számára relatív versenyhátrányt jelent. A helyi adók átstrukturálásának hiányát ugyancsak kifogásolja a kamara, s minden szempontból helyteleníti a költségnormák elszámolások irreális szinten való tartását, tarthatatlannak véli s költségadózási szabályokat, az osztalékadót és az osztalék elszámolás korlátait.
A BKIK közgazdasági főosztályától tudjuk, hogy továbbra is él megannyi javaslatuk, azaz változatlanul szorgalmazzák az általános forgalmi adó szintjének csökkentését, a költség-elszámolási korlátok felszámolását, de legalábbis érezhető könnyítését. Az EVA+ néven közismert BKIK javaslat bevezetését változatlanul aktuálisnak tartják, mivel - megfelelő feltételekkel -elérhetővé teszi az EVA adminisztrációs kedvezményeit a magasabb költségszinttel dolgozó vállalkozások számára is. A kamara elvárja a helyi adók rendszerének átstrukturálását, az iparűzési adó további csökkentését, a társadalombiztosítási járulékok átstrukturálását, mert úgy gondolja, hogy fokozatosan váljon fő járulékfizetővé a munkavállaló: természetesen ugyanolyan munkaerőköltséggel számolva, tehát a munkavállalók bérét többlettel nem terhelve. A BKIK szorgalmazza a számviteli törvényre vonatkozó egyszerűsítő javaslatának érdemi megfontolását, egyfajta - egy bizonyos árbevételig alkalmazható - egyszerűsített könyvelési rendszer engedélyezését.