A jelentősebb súlyú ágazatok közül a legnagyobb mértékben, 25,7 százalékkal - az előző évi növekedést is felülmúlva - a feldolgozóipari termelés közel egyötödét kitevő járműgyártás termelése bővült, nagyrészt az exportértékesítés egész évi kedvező alakulásának köszönhetően. Jelentősen, 20,1 százalékkal emelkedett a feldolgozóipari termelés 5 százalékát képviselő gép, berendezés gyártásának volumene is. Az alág egész évi egyenletes teljesítménye az exportvezérlés mellett az egyre bővülő hazai eladások eredménye.
A 2005. évi 16,1 százalékos növekedéstől kissé elmaradva, de így is számottevően, 12,9 százalékkal volt magasabb a feldolgozóipari termelés mintegy 30 százalékát képviselő villamos gép, műszer gyártása, melyhez elsősorban a híradás-technikai termék, készülék gyártása ágazat járult hozzá. Az ágazatok közül a legnagyobb mértékben, 4 százalékkal a kis súlyú textília, textiláru gyártása maradt el a 2005. évitől.
Tavaly a teljes ipari értékesítés 54 százaléka, a feldolgozóipari értékesítés 65 százaléka került exportra. A feldolgozóipari export 14,3 százalékkal volt magasabb, mint az előző évben. Hasonlóan a termeléshez, a jelentősebb súlyú ágazatok közül a legnagyobb mértékű volumenbővülést a kivitel egynegyedét kitevő járműgyártás (26,9 százalék) érte el. A feldolgozóipar legnagyobb exportőrének számító, a feldolgozóipari kivitel mintegy négytizedét képviselő villamos gép, műszer gyártása 12,7 százalékkal növelte külpiaci eladásait. Az ágazatok közül a legnagyobb mértékben, 15,8 százalékkal a kokszgyártás, kőolajfeldolgozás gyártásának kivitele csökkent.
A feldolgozóipar belföldi értékesítése 2006-ban - a 2005. évi 3,5 százalékos volumennövekedést kissé meghaladva - 5,1 százalékkal volt magasabb, mint az előző évben. A feldolgozóipar hazai eladásaiban 2006-ban az erősebb első félév után az év a második felében dinamikacsökkenés következett be. A rangsort a belföldi értékesítésben a kisebb súlyú gép, berendezés gyártása vezeti, 25,7 százalékos növekedéssel. Számottevő volumenbővülés figyelhető meg a gumi-, műanyag termék (18,5 százalék), valamint a villamos gép, műszer gyártásában (16,6 százalék) is. A feldolgozóipar belföldi értékesítésének több mint hetedét adó kokszgyártás, kőolaj-feldolgozás 10,2 százalékkal növelte hazai eladásait, ehhez a tavalyinál alacsonyabb üzemanyagárak miatti keresletbővülés is hozzájárult.