A minél gazdagabb ízélmény elérése érdekében a nemesítők egy új sütőtökfajtát hoztak létre, amelynek elismertetése jelenleg is folyamatban van.
Az ősz beköszöntével elérkezett a sokak által kedvelt sütőtök szezonja is. A piacokon és a boltokban szeptembertől egészen február végéig szinte kizárólag magyar sütőtökkel találkozhatnak a vásárlók, import áru elenyésző mennyiségben kerül az országba. A fogyasztói szokások változása miatt egyre nagyobb az igény a piacon a darabolt sütőtökre, a termelők és feldolgozók erre reagálva ma már konyhakész – tisztított, darabolt – sütőtökkel is ellátják a piacot.
A hazai kínálatban két tökfaj szerepel. Az óriástök hosszú tenyészidejű, úgynevezett téli tök, színe változatos, alakja lehet hosszúkás henger, ovális, lapított, gömbölyded, szív alakú. A hús színe és vastagsága is változó. Ebbe a fajba tartozik például a Nagydobosi, a Muscade de Provance (muskotályos sütőtök), illetve az óriástökök egyik változata, a hokkaidó tök is, amely egyre több bolt, zöldségárus kínálatát színesíti. Szintén népszerűek az úgynevezett pézsmatökök, ide tartozik többek között a hosszúkás formájú, narancssárga színű kanadai sütőtök. Bár ennek húsa édesebb, ám a Nagydobosi sütőtökkel ellentétben rövidebb ideig eltartható.
A NAK és a FruitVeB közös körképe szerint Magyarországon évente 1600-1800 hektáron termelnek sütőtököt, mintegy 400-500 hektáron a Nagydobosi fajtával foglalkoznak a gazdálkodók. Az országban az össztermés mennyiség 35-40 ezer tonna. Miközben a Nagydobosi fajta hozama hektáronként 10-12 tonna, elsősorban a gyengébb homokos termőterületek miatt, addig egy jó talajadottságú, öntözött, Orange fajtacsoportba tartozó sütőtök hektáronkénti terméshozama elérheti a 70-80 tonnát. Nem véletlen, hogy a hazai piacot az Orange fajtacsoport uralja.