Az Ernst & Young által alapított, nemzetközi szinten elismert Év Üzletembere díj csak néhány éve jelent meg Magyarországon. Eddigi díjazottjai között az ország legnagyobb és legeredményesebb magyar vállalatainak vezetői voltak, hozzájuk csatlakozott ebben az évben a Concorde Értékpapír Zrt. alapítója és ügyvezető igazgatója, Jaksity György. A díjat odaítélő Független Bíráló Bizottság döntése alapján a vállalatvezető egyesíti magában mindazt, ami egy jó vezető ismérve: stratégiai gondolkodásával élvonalbeli pozícióba hozta az általa irányított céget, és a kiemelkedő pénzügyi eredmények mellett személyében is alkalmas munkatársai motiválására.
Jaksity György a Budapesti Értéktőzsde korábbi elnökeként részt vett a magyar értékpapírpiac újraélesztésében, és emellett több szervezet, így a Befektetési Szolgáltatók Szövetsége munkájában. Korábban tagja volt az EFFAS igazgatóságának is. Gyakran tart előadásokat a magyar és közép-kelet európai értékpapírpiacról, ezenkívül a Bankárképző és több hazai oktatási intézmény előadója a corporate finance és a befektetési elméletek területén. (A hagyományoknak megfelelően tavaly is két kategóriában - "Az Év Informatikai Cégvezetője", valamint "Az Év Fiatal Informatikai Vállalkozója" - versenyeztek az informatika szakemberei.)
Hangsúlyt helyeznek a CSR elvek teljesítésére
A Concorde alapítója, ügyvezető igazgatója, és egyben az igazgatóság elnöke a társaság valamennyi kulcsfontosságú területén aktív részt vállal, és az üzleti tevékenység irányításán és felügyeletén kívül a társaság társadalmi felelősségvállalási programjaiért is felelős. Ennek megfelelően több non-profit szervezet alapítója, így a Mosoly Alapítvány, a Bátor Tábor Alapítvány, a Mosolyország Alapítvány, illetve a Mosoly Otthon Alapítvány elindítása is részben az ő nevéhez fűződik. A Concorde Jaksity György hitvallását követve nem csak puszta anyagi támogatással járul hozzá az alapítványok fenntartásához, hanem azok munkájának megszervezésében, tevőleges segítésében is közreműködik.
A Concorde Értékpapír Zrt. 1993-ban alakult, és mára a legnagyobb független befektetési társasággá vált Magyarországon, melynek szolgáltatásai lefedik a külföldi és a magyar intézményi, valamint lakossági ügyfelek igényeit. Míg kezdetben csak a Budapesti Értéktőzsdén volt tag, addig ma már tagja a frankfurti és varsói értéktőzsdének is, illetve ezeken túl a világ bármely tőzsdéjének bármely termékét forgalmazza. A kezdeti 6 főről időközben 140 főre bővült munkatársainak létszáma, és 2006-ban 2 milliárd forint konszolidált nyereséget ért el. (A KÜRT Zrt. elnöke, dr. Kürti Sándor a magyar üzleti élet első olyan képviselője, aki zsűritagként részt vehetett a világ legjobb üzletemberének kiválasztásában.)