A home office mondhatni már mumussá vált, ugyanis megosztó téma tud lenni. A Covid idején mindenki küzdött az otthoni munkavégzésre történő átállással, azonban ahogy telt az idő, szépen lassan úgy kezdte mindenki felfedezni annak szépségeit, és mára fontos szempontként érdemes kezelniük a munkáltatóknak a kérdést.
Azt talán kijelenthetjük, hogy a home office abban tényleg megosztó, hogy nem való mindenkinek, hiszen valakinek szüksége van arra, hogy emberek között legyen, esetleg jobban motivált a munkájában az irodai környezetben. De mi van azokkal, akik szeretik az otthoni munkavégzést? Ön lemondana valamiről cserébe azért, hogy ne kelljen bejárnia a munkahelyére?
Budapest, IT, home office
A home office-szal kapcsolatos kérdőívünkre főként Budapestről (41 százalék) és Pest vármegyéből (24 százalék) érkeztek nagyobb arányban a válaszok, ezen belül többségében pedig férfiak (55 százalék) voltak a kitöltők között.
Munkaterületi megosztottságban a válaszadásnál legnagyobb arányban az IT-szektorból (29 százalék) érkeztek válaszok, ezt követte az egyéb kategória (21 százalék: kereskedelem, média, oktatás, logisztika, gyártás), majd a pénzügyi szektor (17 százalék), végül a járműipar (13 százalék) területén dolgozók. Az IT-nál megfigyelhető arány talán annyira nem meglepő, hiszen ők azok, akik tényleg otthonról is teljes mértékben el tudják látni a feladataikat.
A válaszadók munkáltatójának jelentős része (88 százalék) biztosítja a home office lehetőségét a munkavállalóik számára. Ezen belül legnagyobb arányban (24 százalék) pedig maga a munkavállaló döntheti el, hány napot szeretne otthonról dolgozni. Ezt követően főleg két (23 százalék), illetve három nap (18 százalék), amennyit a munkáltató engedélyez számukra.