Hongkongi delegáció méri fel a magyar lehetőségeket

A kormányzat és az üzleti szféra képviselőivel fejlesztési és befektetési lehetőségekről tárgyal Budapesten a Hongkongi Kereskedelem Fejlesztési Tanács magasrangú üzleti delegációja.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Csütörtökön kétnapos üzleti látogatásra Magyarországra érkezett a Hongkongi Kereskedelem Fejlesztési Tanács (HKTDC) szervezte magasrangú üzleti delegáció, melyet Edward Yau, Hongkong Különleges Közigazgatási Régió Kormányának kereskedelemért és gazdaságfejlesztésért felelős minisztere vezet. A Külgazdasági és Külügyminisztérium és a Pénzügyminisztérium tisztségviselőivel való találkozókon túl a delegáció pénzügyi és befektetési szervezeteket, illetve Magyarországon működő vállalatokat is meglátogat, ahol a befektetési, fejlesztési környezetről tájékozódik.

Hazánk Hongkong 30. legnagyobb kereskedelmi partnere, valamint közép-kelet-európai viszonylatban legnagyobb exportpiaca. A kétoldalú kereskedelmi forgalom egyenlege 2018-ban összesen 2 319 millió amerikai dollárt tett ki, ami éves szinten 13,2 százalékos emelkedést jelent. A teljes export-import volumen több mint 40 százalékát a telekommunikációs eszközök adják, melyeket az irodai berendezés- és számítógép alkatrészek, a villamosenergia-termelő eszközök és alkatrészei, valamint az áramkörökhöz és számítógépekhez kapcsolódó elektromos berendezések követnek.

Edward Yau,Hongkong Különleges Közigazgatási Régió Kormányának kereskedelemért és gazdaságfejlesztésért felelős minisztere

A mintegy 30 hongkongi, pénzügyi szektorban, infrastruktúra-fejlesztésben, biztosítási piacon, jogi és könyvvezetési, technológiai, illetve kereskedelmi szférában érdekelt üzleti vezetőből és startup cégek tulajdonosaiból álló delegáció Szíjjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, valamint Gion Gáborral, a Pénzügyminisztérium pénzügyekért felelős államtitkárával szakpolitikai és fejlesztési kérdésekről, valamint a magyarországi üzleti lehetőségekről tárgyal.

A Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) és az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) előadásait követően a delegáció ellátogat a hongkongi központú autóipari beszállító Johnson Electric Magyarország Kft-hez és a Rail Cargo Terminal–BILK-re, Magyarország vezető kombinált fuvarozási termináljára, amely stratégiai összeköttetést biztosít az Ázsia és Európa közötti áruforgalomban. A céglátogatások témája a befektetési környezet feltérképezése, valamint a logisztikai infrastruktúrafejlesztésben rejlő együttműködési lehetőségek feltárása lesz.

Peking ebben is lehagyta New Yorkot
Nem New York-ban, hanem Pekingben él a legtöbb dollár-milliárdos. A kínai fővárosban 103 van belőlük, az amerikai metropolisban „csak” 92.
„Magyarország Hongkong fontos kereskedelmi partnere a közép-kelet-európai régióban: a két ország közötti kereskedelmi volumen 2018-ban megduplázódott és azon dolgozunk, hogy ezt a hosszú távú kapcsolatot még szorosabbra fűzzük. Mivel Hongkong térségének egyik legfontosabb kereskedelmi és befektetési központja a szolgáltatói szektortól az infrastruktúra fejlesztésig és számos külföldi vállalat otthona, arra kívánjuk ösztönözni a magyar cégeket, hogy használják aktívan a HKTDC nyújtotta lehetőségeket és üzleti platformot ázsiai tevékenységükhöz” – mondta Edward Yau, Hongkong Különleges Közigazgatási Régió Kormányának kereskedelemért és gazdaságfejlesztésért felelős minisztere.

A HKTDC 1995 óta aktív Magyarországon. A hongkongi üzleti kapcsolatokat népszerűsítő programjai között üzleti szeminárium sorozat és számos üzleti döntéshozói és szakmai-iparági találkozó szerepel, nemzetközi kiállítások szervezésével pedig marketingkommunikációs eszközt ad a magyar, például a játékok, az oktatás, a könyvkiadás, az elektronikai termékek és a borok területén működő vállalkozások kezébe. A 2018-2019-ben megrendezett előadások, vásárok, kiállítások és egyéb események több száz hazai cég ázsiai terjeszkedését vagy világpiacra lépését támogatják.

„A folyamatosan erősödő magyar-kínai kapcsolatoknak és az Egy övezet – Egy út kezdeményezés további kiterjesztésének köszönhetően Hongkong és a Nagy Öböl Terület egyre több üzleti befektetési lehetőséget kínál. A mostani misszió újabb fontos lépés ezen az úton” – mondta Raymond Yip, a HKTDC ügyvezető-helyettese.

Árgus szemekkel lesik a kínai befektetők az európai cégeket
A szakértők növekedésre számítanak az európai kockázati tőke befektetési iparágban az M&A tranzakciók piacán, ugyanis biztosak abban, hogy a kedvező gazdasági kilátások ellensúlyozni fogják a Brexit hozta piaci bizonytalanságokat. A legnépszerűbb iparágak a magántőke bevonásos M&A tranzakciók esetében a gyógyszeripar, az üzleti és logisztikai szolgáltatások piaca, a technológiai szektor, valamint a média- és telekommunikációs iparágak. Emellett a kínai befektetők is élénken érdeklődnek az európai piac iránt, akik kedvező finanszírozási feltételeket tudnak kínálni.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo