Hogyan lehet sikeres a cégeladás?

A családi vállalkozások tulajdonosainak jelentős része tisztában van tulajdonának értékével, és többen fontolóra vették már azt is, hogy a jövőben értékesítik cégüket. Az ezzel kapcsolatos tapasztalat azt mutatja, hogy egy piaci tranzakció előkészítése rendkívül összetett és időigényes folyamat, melyhez szükség van megfelelő szakértelemre is. A K&H szakértői szerint érdemes már évekkel a tényleges eladás előtt elkezdeni az előkészületeket. 

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

„A cégértékesítést a lakáseladáshoz tudnám hasonlítani. Az ingatlanosok szerint nagyon nagy jelentősége van annak, hogy egy lakást vagy házat hogyan dobnak piacra. Gyakran szakértők bevonását is javasolják, amire még egy iparág is létrejött: a lakás stunning. Ugyanez igaz a cégekre is. Pontosan ismerni kell a vevők, befektetők aktuális igényeit ahhoz, hogy egy vállalkozást jól lehessen értékesíteni. Jelenleg a legfontosabbnak azt látjuk, hogy olyan menedzsmentet állítsanak fel, ami képes végrehajtani a jövőbeli növekedési terveket és tud alkalmazkodni a piaci változásokhoz. A középvezetők bevonása mindenképp szükséges ahhoz, hogy a vállalatok stabilitása és értéke fenntartható legyen. Ezek a lépések nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy a cégek ne >>csak<< sikeresek, hanem értékesek is legyenek, ami egy tranzakció alkalmával elsődleges szempont az eladói és a vevői oldalon egyaránt” – fogalmazott Ékes Ákos, a K&H Bank vállalati üzletfejlesztési igazgatója, a K&H családi vállalatok központ vezetője. 

A siker titka: stratégia, struktúra és jövőkép

A pénzügyi mutatókon kívül tehát a jövőre vonatkozó vízió és a vállalati struktúra határozza meg legjobban egy cég értékét. Vég Ottó, a magyar tulajdonú családi cégek stratégiai tanácsadója, a 3rdGEN Zrt. tulajdonosa szerint a cégek csak akkor tudják megállni a helyüket a piacon, ha tudatosan, jól strukturáltan és átláthatóan építik fel a működésüket, és a középvezetői szint is megfelelően felkészült a jövő kihívásaira. A jövőkép eléréséhez megfogalmazott vállalati stratégia, és az ennek megvalósítására képes, felkészült, elkötelezett management és szervezet határozza meg, azt, hogy milyen versenyelőnnyel bírnak és hogyan alakítják a jövőt.
  
A következő években az új generációs vezetők pozícióba kerülése és a tudatos vállalati struktúrák kialakítása lesz célkeresztben. Ezek alapvetően határozzák meg, hogy milyen értéken kelhet el egy vállalkozás. A tudatos tervezés és a középvezetői szint erősítése nemcsak a vállalat belső működését javítja, hanem a cégek piaci értékesítését is – szűrhető le a K&H családi vállalatok klubsorozat résztvevőinek tapasztalatai alapján.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo