Harvey és Irma hazavágja a jegybanki szigorítást?

Mostanában nem érkeznek jó hírek a tengeren túlról, sem az időjárást, sem az inflációt illetően. Nem csodálkozhatunk tehát, ha a Fed a további kamatemelést áttolja 2018-ra, de akár a jegybanki mérleg csökkentése is távolodhat. Akárhogy is döntsön jövő héten az amerikai jegybank, középtávon a részvénypiacok járhatnak jól a kötvényekkel szemben – jelezte a K&H.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

 

Szeptember 20-án ismét összeülnek, a Fed jegybankárai, hogy nyilatkozzanak a monetáris politika további irányáról, ami alapvetően meghatározhatja az EUR/USD trendjét a következő hónapokra. „Az amerikai dollár elmúlt hónapokban látott drasztikus gyengülését alapvetően a kedvezőtlen inflációs adatok miatt elolvadó kamatemelési várakozások okozták: idén december helyett most már csak 2018 második felére valószínűsít újabb emelést a piac” – tájékoztatott Kovács Mátyás, a K&H Alapkezelő szenior portfólió-menedzsere.

Kép:FreeDigitalPhotos.net/hywards

Mire készül most a Fed?

A dollár erőteljes gyengülése ellenére sem cél a fizetőeszköz erősítése, ami szintúgy igaz az euróra is, így az euró-dollár valutaháború korántsem ért még véget. Az eddigi alacsony bérnövekedés, illetve a vártnál alacsonyabb infláció miatt ugyan a kamatemelés most nincs napirenden, de a mérleg szűkítése, illetve a korábbi mennyiségi lazítás (QE) alatt vásárolt kötvények eladása akár már a közeljövőben elkezdődhet, hiszen a gazdaság növekedése és a munkaerőpiac is rendben van.

Év végéig visszakapaszkodhat a dollár

A feszes munkaerőpiac hatására előbb-utóbb emelkedésnek induló bérek, vagy az olajár esetleges felpattanása az infláció újbóli élénkülését hozhatják. A következő hónapokban így ismét fokozódhatnak a kamatemelési várakozások, ami a

Újra nőnek a tőzsdei buborékok
Égig nőnek-e a fák, azaz mikor lesz vége a tőzsdék szárnyalásának? Erre a kérdésre keresett választ az Aegon Ügyfélklub legutóbbi eseményén Pálfi György, az Aegon Alapkezelő részvény portfólió menedzsere. Szerinte a világgazdaságon lassan túlfűtöttség jelei mutatkoznak, így meglehetősen drágán lehet hozamra szert tenni.
dollár ismételt erősödését valószínűsíti rövid távon. Erre azonban minden bizonnyal még várni kell, hiszen a hurrikánok okozta veszteségek miatt az amerikai adósságplafon szeptember végi vitáját is három hónappal kitolták. A viharkárok nagyjából az USA GDP-jének 0,5%-ára rúghatnak, ami hatalmas tétel, de az egyszeri hatás nem fogja eltéríteni a Fed-et a kamatemelési ciklus folytatásától, csupán annak ütemezése kérdéses. Egy biztos: akár kimondják most a jegybanki mérleg csökkentését, akár marad a keret, a historikusan alacsony kamatkörnyezet még jó darabig velünk marad. Ez pedig egyértelműen a részvénypiaci befektetéseknek kedvez a kötvényekkel szemben” – hangsúlyozta Kovács Mátyás.

 

 

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo