Harvey és Irma hazavágja a jegybanki szigorítást?

Mostanában nem érkeznek jó hírek a tengeren túlról, sem az időjárást, sem az inflációt illetően. Nem csodálkozhatunk tehát, ha a Fed a további kamatemelést áttolja 2018-ra, de akár a jegybanki mérleg csökkentése is távolodhat. Akárhogy is döntsön jövő héten az amerikai jegybank, középtávon a részvénypiacok járhatnak jól a kötvényekkel szemben – jelezte a K&H.

Hamarabb hazahozná az uniós pénzeket egy Tisza-kormány, mint az Orbán-kormány?
Maradt még szövetségese Magyarországnak Európában?

Online Klasszis Klub élőben Szent-Iványi Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves külpolitikai szakértőt!

2025. július 30. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

 

Szeptember 20-án ismét összeülnek, a Fed jegybankárai, hogy nyilatkozzanak a monetáris politika további irányáról, ami alapvetően meghatározhatja az EUR/USD trendjét a következő hónapokra. „Az amerikai dollár elmúlt hónapokban látott drasztikus gyengülését alapvetően a kedvezőtlen inflációs adatok miatt elolvadó kamatemelési várakozások okozták: idén december helyett most már csak 2018 második felére valószínűsít újabb emelést a piac” – tájékoztatott Kovács Mátyás, a K&H Alapkezelő szenior portfólió-menedzsere.

Kép:FreeDigitalPhotos.net/hywards

Mire készül most a Fed?

A dollár erőteljes gyengülése ellenére sem cél a fizetőeszköz erősítése, ami szintúgy igaz az euróra is, így az euró-dollár valutaháború korántsem ért még véget. Az eddigi alacsony bérnövekedés, illetve a vártnál alacsonyabb infláció miatt ugyan a kamatemelés most nincs napirenden, de a mérleg szűkítése, illetve a korábbi mennyiségi lazítás (QE) alatt vásárolt kötvények eladása akár már a közeljövőben elkezdődhet, hiszen a gazdaság növekedése és a munkaerőpiac is rendben van.

Év végéig visszakapaszkodhat a dollár

A feszes munkaerőpiac hatására előbb-utóbb emelkedésnek induló bérek, vagy az olajár esetleges felpattanása az infláció újbóli élénkülését hozhatják. A következő hónapokban így ismét fokozódhatnak a kamatemelési várakozások, ami a

Újra nőnek a tőzsdei buborékok
Égig nőnek-e a fák, azaz mikor lesz vége a tőzsdék szárnyalásának? Erre a kérdésre keresett választ az Aegon Ügyfélklub legutóbbi eseményén Pálfi György, az Aegon Alapkezelő részvény portfólió menedzsere. Szerinte a világgazdaságon lassan túlfűtöttség jelei mutatkoznak, így meglehetősen drágán lehet hozamra szert tenni.
dollár ismételt erősödését valószínűsíti rövid távon. Erre azonban minden bizonnyal még várni kell, hiszen a hurrikánok okozta veszteségek miatt az amerikai adósságplafon szeptember végi vitáját is három hónappal kitolták. A viharkárok nagyjából az USA GDP-jének 0,5%-ára rúghatnak, ami hatalmas tétel, de az egyszeri hatás nem fogja eltéríteni a Fed-et a kamatemelési ciklus folytatásától, csupán annak ütemezése kérdéses. Egy biztos: akár kimondják most a jegybanki mérleg csökkentését, akár marad a keret, a historikusan alacsony kamatkörnyezet még jó darabig velünk marad. Ez pedig egyértelműen a részvénypiaci befektetéseknek kedvez a kötvényekkel szemben” – hangsúlyozta Kovács Mátyás.

 

 

Véleményvezér

Végleges, nem lesz Kneecap a Szigeten

Végleges, nem lesz Kneecap a Szigeten 

Kitoloncolják őket, ha mégis jönnének.
Szijjártó Péter meghívott egy homoszexuális házaspárt Budapestre

Szijjártó Péter meghívott egy homoszexuális házaspárt Budapestre 

Szijjártó Péter szerint szabad a szerelem Magyarországon.
Hűtlen kezeléssel vádolja Pokorni Zoltán volt fideszes polgármestert utóda

Hűtlen kezeléssel vádolja Pokorni Zoltán volt fideszes polgármestert utóda 

Pokorni Zoltán annak idején kéz levágást ígért azoknak, akik lopnak.
Az Orbán-kormányt gyanúsítják a kárpátaljai templom elleni támadással

Az Orbán-kormányt gyanúsítják a kárpátaljai templom elleni támadással 

Orosz-magyar közös titkosszolgálati akció?
A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat

A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat 

Gyanús körülmények a kárpátaljai templom felgyújtási kísérlete körül.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo