Az Európai Parlament szerdán nagy többséggel a jelenlegi pénzügyi felügyeleti rendszer átfogó reformjára szólított fel. Ennek keretében módosításokat fogadtak el az uniós jogszabályhoz, a zárószavazást azonban elhalasztották, nyitva hagyva ezzel annak a lehetőségét, hogy a következő hetekben megállapodhassanak a Tanács és az EP képviselői a végleges szövegről.
Az elképzelések között szerepel, hogy különböző jogkörökkel ruháznák fel az európai intézményeket, így például az európai bank-, értékpapír-, tőzsde-, és biztosítás-felügyeleti hatóságoknak joguk lenne közvetlenül a pénzintézetekre vonatkozó döntések elfogadására, valamint a nemzeti hatóságok közötti jogviták eldöntésére is. A felügyelő hatóság a pénzügyi rendszer megfelelő működése érdekében ideiglenesen megtilthatja vagy korlátozhatja bizonyos pénzügyi tevékenységek folytatását is.
Az EP tegnapi döntésében azt kérte, hogy a felügyeletek egy helyen, Frankfurtban működjenek, ám nem zárnák ki annak a lehetőségét sem, hogy bizonyos képviseleteik más fontos pénzügyi központokban is jelen lehetnének. Felmerült az is, hogy az Európai Rendszerkockázati Testület meghatározná a határokon átívelő pénzügyi tranzakciók kockázatosságát, majd a parlament különféle színekkel jelölné az egyes kockázati szinteket. A testület élén a képviselők szerint az Európai Központi Bank elnökének kellene állnia.