Tóma János, a Gree légkondicionálók kereskedelmi igazgatója elmondta, ezt a növekvő tendenciát lekövették a klímák energiahatékonyság és élettartam bővülés5-7 terén is, és bár továbbra sem örökéletűek, rendelkezésre állásuk időtartama jelentősen megnövekedett.
Nyár közepétől a forróság, ősztől pedig a fűtési szezon közeledte miatt ugrik meg érezhetően a kereslet a klímák iránt. Az érdeklődő ügyfelek pedig egyre gyakrabban teszik fel a kérdést: hány évre választanak légkondicionálót, meddig bírják erővel a legmodernebb eszközök?
A kérdésre összetett a válasz, és ehhez az időben is vissza kell ugrani legalább egy évtizedet – fogalmazott a szakember. Akkoriban még a klímaberendezések 99 százaléka csak az otthonok hűtését látta el, de mindez szélsebesen változott meg. Mint fogalmazott, a vásárlók tudatosabbá váltak, ezért évről évre egyre elterjedtebb kiegészítő vagy fő fűtési megoldás lett a klímás fűtés.
„A fűtési használat jóval intenzívebb és a fűtési szezon is hosszabb hazánkban, mint a hűtési. Emiatt a berendezéseknek le kellett követniük ezt a trendet, vagyis, hogy a korábbi évi néhány hét helyett akár 6-8 hónapot is folyamatosan üzemel egy berendezés” – tette hozzá. Úgy folytatta, ez meglátszik a klímák várható élettartamában is. Míg egy csak hűtésre használt berendezés várható élettartama körülbelül 12-15 év, addig egy egész évben üzemeltetett, vagyis hűtésre és fűtésre is használt berendezés 10-12 évet bír ki.