A jelenlegi dollár/forint árfolyam tűnik a legfőbb ellenfélnek; a Richter Gedeon Rt. a mesterségesen is torzan tartott kurzus mielőbbi korrekciója nélkül a belpiacon is komoly versenyhátrányt szenved el, hiszen az amerikai cégek 30 százalékos árfolyamnyereséget könyvelhetnek el a magyar gyógyszergyártók ellenében. A Richter számára egyébként sem túl egyszerűek a hazai belpiaci viszonyok, hiszen az év elejei árbefagyasztás és a kormányzattal kötött megállapodás nyomán is 2,5 milliárd forintot tesz ki az éves veszteség, pontosabban az elmaradt haszon. Bogsch Erik, a gyógyszergyártó nagyvállalat vezérigazgatója, ismertetve a társaság I-III. negyedévi gyorsjelentését, kitért arra, hogy a 9 hónapra szóló befagyasztás után, azaz a jövő év elején korrigálódhatnak az árak, amelyből azonban a lakosság gyakorlatilag semmit sem vesz majd észre. A piac azonban már megmozdult, mivel tapasztalni lehet a felvásárlás kezdeti jeleit.
Az első háromnegyed évet - derült ki a vezérigazgató november 5-én tartott tájékoztatóján - jó oka van kellő elégedettséggel figyelniük a befektetőknek. A cég adózott eredménye 7 százalékkal, árbevétele 14,7 százalékkal növekedett, a konszolidált árbevétel 110 milliárddal lett több az előző év azonos időszakában teljesítetthez képest. Az Európai Unió piacán akár a 15-ökkel, akár a bővítést követően a 24-ekkel számolva számottevő bővülést lehetett elkönyvelni, a növekedés a kelet-európai EU-tagokat is beleértve meghaladja a 10 százalékot. A legnagyobb exportpiacnak Oroszország számít, ahová 81,5 millió dollár értékben értékesített a Richter Rt., a FAK-országokba 112 millió dollárnyi volt az export, s az év végéig 140 millióra nőhet ez a szám. Ezen a piacon is döntő arányban új készítményekkel jelenhetett meg a börze blue chip cége, de idehaza is október óta javulnak üzleti pozíciói több új termékének az epilepszia, a prosztatarák, a vérnyomásterápia kezelésére előállított produktumainak köszönhetően. Természetesen a társaság növekedési stratégiájának egyik legfontosabb eleme a cég nőgyógyászati termékpalettájának a bővítése. E készítmények értékesítése 2004 első kilenc hónapjában a 2003 I-III. negyedévében elért árbevételhez képest - dollárban mérve - 13,8 százalékkal volt magasabb, s egyúttal a Richter eladásainak 30 százalékát jelentette.A Richter pénzügyi műveleteinek eredménye 3,3 milliárd forint volt az első három negyedévben, a határidős devizaügyleteken pedig 2,7 milliárd forint pénzügyi nyeresége keletkezett.
India az az ország, ahol roppant komoly befektetőként jelent meg a nagyvállalat. A 20 millió dolláros beruházás 2006-ra készül el. A 3 millió dolláros alaptőke fölötti részt a Richter kölcsönként juttatja az ottani vállalkozásnak. A cég magyarországi beruházás-politikáját változatlanul jellemzi a jelentős invesztíció, az idén 25 milliárd forinttal számolnak.