Ennyi dollármilliomost még nem látott a világ

Tavaly már 16,5 millió dollármilliomos volt a világon – több, mint valaha. Legnagyobb a számuk Észak-Amerikában és Európában, de leggyorsabb a gazdagodás immár Ázsiában.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A Capgemini éves felmérésében kereken 2600 dollármilliomost kérdezett meg, a világ minden részén. Magánberuházókról volt szó, akiknek szabadon felhasználható vagyona dollárban számolva meghaladja az egymilliót.

Ilyenekből 2010-ben csak 10,2 millió volt a világon, teljes vagyonuk akkor 42 700 Mrd-ot tett ki. 2017-ben számuk (immár a hatodik évben és 10,5 százalékkal) 16,5 millióra nőtt, vagyonuk összesített értéke 70 200 Mrd dollárra tehető.

pixabay.com

A tartós értéknövekedés mögött a jó gazdasági helyzet és a tőzsdék állnak. A milliomosok továbbra is profitálnak abból, hogy a rendkívül alacsony kamatok miatt gyorsan emelkedtek az ingatlanárak és a részvényárfolyamok.

A milliomosok csaknem 90 százaléka „közönséges” gazdag ember, aki egy- és ötmillió közötti vagyonnal rendelkezik. Kilenc százalékuk mondhat magáénak 5–30 milliót, és csak egy százalékuknak van ennél több pénze. Az utóbbiak száma tavaly 11 százalékkal, vagyonuk 12 százalékkal nőtt.

A milliomosok csaknem kétharmada az USA-ban, Japánban, Németországban és Kínában él. Messze a legtöbb köztük amerikai, 5,29 millió, Japánban 3,16,

Külföldi befektetőkkel stabilizálhatja a hatalmát Kim Dzsongun
Szabadpiaci zónák megnyitása, déli befektetők és nyugati turisták Észak-Koreába csábítása lehet Kim Dzsongun célja. Ugyanakkor a külföld évtizedes démonizálása miatt a diktatúra nem engedhet meg egy Kínához hasonló nyitást, és az atomfegyverek leszerelése sem áll szándékában.

Németországban 1,27, Kínában 1,26 millióan vannak.

A Boston Consulting adatai szerint észak-amerikai kézben van a világ magánvagyonának több, mint kétötöde, míg nyugat-európaiaké 22 százalék. Ugyanakkor tavaly Ázsiában nőtt a legnagyobb értékben, 19 százalékkal, a milliomosok száma.

Aki meg szeretné tanulni, hogyan lehet milliomos, annak nem sok újat mutatnak a számok. A gazdagok vagyonuknak mintegy 31 százalékát tartják részvényekben, 27 százalékát pénzbefektetésekben, míg ingatlanban 17 százalékot.

Tanulságos módom nőtt érdeklődésük a kriptovaluták iránt: 29 százalékuk, különösen sok fiatal érdeklődését keltette fel az új beruházási lehetőség.

(Forrás: Neue Zürcher Zeitung)

Bemutatjuk a Piac & Profit Online Akadémia kurzusvezetőit!
Új szolgáltatással jelentkezik a Piac & Profit a hazai kkv-döntéshozók üzleti tudásának gyarapítása érdekében. Piac & Profit Online Akadémiát indítottunk a Piac & Profit Konferenciák legsikeresebb, legjobb előadói kurzusvezetői közreműködésével. Az online képzések egyre népszerűbbek, sokak számára elérhetőbbek. A konferenciákon felhalmozott tudásokat ajánljuk a kkv-döntéshozóknak és az adott szakma jövőjét előre megismerni akaróknak.

Véleményvezér

Trump eladósítja Amerikát, de nem lesz olcsó

Trump eladósítja Amerikát, de nem lesz olcsó 

Az eladósodás rögös út, már sok ország megtapasztalhatta.
Magyar Péter szerint az ukrán kémsztori egy fideszes belső leszámolás kelléke

Magyar Péter szerint az ukrán kémsztori egy fideszes belső leszámolás kelléke 

Hirtelen felébredt a magyar kémelhárítás, legalábbis ha ukránokról van szó.
Orbán Viktor barátjára pórázt tesznek

Orbán Viktor barátjára pórázt tesznek 

Szegény patriótákat már Csehországban is üldözik.
A Harcosok Klubja regény szerzője ukrán származású, vállaltan meleg és LMBTQ szimpatizáns

A Harcosok Klubja regény szerzője ukrán származású, vállaltan meleg és LMBTQ szimpatizáns 

Nem olcsó mulatság az adófizetőknek a Harcosok Klubja.
Elsöprő többség támogatja Magyarország uniós tagságát

Elsöprő többség támogatja Magyarország uniós tagságát 

A putyinista Orbán Viktor hatalmas kisebbségben van az uniós tagság kérdését illetően.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo