A klaszter és az ITD Hungary Zrt együttműködése már több évre nyúlik vissza. A klaszter ugyanis fontos szereplője a helyi iparfejlesztési és befektetés-ösztönző programnak, és már több, az ITD Hungary által szervezett befektetői tárgyaláson bebizonyította, hogy hatékonyan tudja képviselni a versenyképes helyi beszállítói körök érdekeit.
A klaszter iparági fókusza az ún. high-end gépipar, vagyis a modern technológiákat alkalmazó gépgyártás, berendezés- és eszközgyártás, valamint a gépipari kiszolgáló területek (alkatrész- vagy részegység-gyártás, illetve fémipari és műanyagipari beszállítás).
A befektetési és kereskedelemfejlesztési ügynökség vezérigazgatója, Kilián Csaba elmondta: - Az ipar fejlesztéséhez szükség van az ilyen és ehhez hasonló együttműködési megállapodásokra. Meg kell osztanunk egymással az információinkat, hogy együtt, szektor-specifikusan és hatékonyan tudjuk fejleszteni ezeket a területeket.
A Pannon Fejlesztési Alapítvány létrehozásával az alapítók célja az volt, hogy a nyugat-dunántúli térség gazdasági fejlődését a kutatás-fejlesztés helyzetének javításával, a gazdasági szereplők közötti tudás- és információmegosztás intenzitásának fejlesztésével és a hálózati együttműködések erősítésével segítse elő.
Az alapítvány céljait a Pannon Mechatronikai Klaszter hajtja végre, és a célkitűzéseket a Technológiai Centrum program keretében valósítják meg.
Az alapítvány aktívan részt vesz a térség felsőfokú és középfokú műszaki oktatásának fejlesztésében, a különféle ipari kutatás-fejlesztési programokban és projektekben.
A klaszter tagjainak árbevétele összesen megközelíti a 100 milliárd forintot, alkalmazottaik száma pedig meghaladja az 5000 főt. A szerveződés arra törekszik, hogy minél szélesebb körű kapcsolati rendszert építsen ki a térség aktív és fejlődőképes termelő gépipari vállalkozásaival.