Délután fél ötkor 309,40/60 forint volt az euró árfolyama, ami történelmi csúcs a zárásban; a nap során azonban a piacon ennél jóval többet, 312,25 forintot is adtak egy euróért. Az európai devizát már reggel 307,40/60 forinton jegyezték az előző délután négy órai 305,50/80 forint után. Ezt követően 308 forint körül ingadozott az árfolyam, és innen tört ki 312,25 forintig, majd ment vissza 311 forint alá. Az alacsony forgalom miatt később is meredek ugrásokkal, 309,50 és 312 forint között alakult az euró/forint jegyzés.
A kereskedők elmondták, hogy a piac elkezdte "leválasztani" a forintot a térségbeli devizákról, egyre nagyobb számban kötnek zloty/forint, korona/forint ügyleteket - a hosszú ideje 63,50 körüli szinten alakuló zloty/forint árfolyam jelenleg már 65,95. Elemzők szerint a forint akkor "szakadt le" a régiós valutáktól, amikor a cseh, a lengyel, a szlovák, a bolgár és a román pénzügyi felügyeleti szervek közös nyilatkozatot tettek közzé, amelyben tiltakoztak az ellen, hogy a kelet-európai régiót egy egységként kezeljék. Magyarország csak kis késéssel került fel az aláírók listájára.
A megkérdezett piaci szereplők egyetértettek abban, hogy szükség lesz valamilyen jelentős lépésre, hogy a megindult irányzatot meg lehessen állítani, ugyanakkor hangsúlyozták, hogy nem a kamat- , hanem elsősorban a növekedési különbségek a meghatározóak.