Bár a listára való felvétel nem feltétlenül jár az Egyesült Államok kormányának szankciójával, a jelzés azért eltántorítja az egyesült államokbeli vállalatokat attól, hogy együttműködjenek a listán található cégekkel.
Az idei Pentagon feketelistáján először szerepel a COSCO hajózási társaság, a Tencent technológiai óriás, az akkumulátorgyártó Contemporary Amperex Technology Co. Ltd (CATL) és a China National Offshore Oil Corp. nemzetközi olajkereskedelmi részlege. A piaci szereplők szerint a feketelistán szereplő vállalatok a kínai Huawei technológiai vállalathoz hasonló hatásokkal szembesülhetnek, beleértve a magasabb működési költségeket, a megfelelési problémákat és a hírnév károsodását.
Az S&P Global Commodity Insights szerint a piaci szereplők meglepődve láttak néhány nevet az idei listán. A COSCO a világ egyik legnagyobb hajózási vállalata, és nagy olaj- és gáz-/LNG-szállító tartályhajók flottáját üzemelteti. A COSCO 1417 hajóból álló flottája közül 229 tartályhajó flottája és 85 LNG-hajója van. A védelmi minisztérium feketelistára helyezése magasabb szállítási díjakat eredményezhet a nagy olajszállító tartályhajók számára. A COSCO nem kommentálta, hogy felvették a kínai katonai vállalatok listájára.
Az S&P Global Commodity Insights szerint a Tencent és a CATL „hibának” nevezte a Pentagon döntését.
A Tencent felkerülése a listára egyértelműen hiba. Nem vagyunk katonai vállalat vagy beszállító. A szankciókkal vagy az exportellenőrzésekkel ellentétben ez a lista nincs hatással üzletünkre. Ennek ellenére együttműködünk a Védelmi Minisztériummal, hogy minden félreértést orvosoljunk – mondta a Tencent szóvivője.