A Forbes szerint Bernard Arnault jelenleg a leggazdagabb embere, Hurun pedig Elon Muskot helyezi az első helyre. Mindazonáltal a két kutatóműhely top 10-es listája nagyon hasonló, kevés különbséggel.
A 2024-es Hurun Global Rich List szerint Kínának 814 milliárdosa van, ami a legtöbb a világon. Annak ellenére, hogy megtartotta az első helyét Kína, 155 milliárdost veszített az előző évhez képest, míg az Egyesült Államok 109-et szerzett. A különbség a két ország között mára mindössze 14 milliárdosra csökkent.
Az Egyesült Államok és Kína együttesen a 3279 milliárdos közel felét teszi ki világszerte. A 3. helyet India (271), a 4. helyet pedig az Egyesült Királyság (146) szerezte meg.
Összességében az európai országok a top 10-ben hat pozícióval büszkélkedhetnek, a top 20-ban pedig nyolccal.
Természetesen a világ legnagyobb gazdaságai általában felülreprezentáltak a milliárdosok számában, mivel több lehetőséget biztosítanak a vagyonteremtésre. Svájc, Szingapúr és Svédország ebben a tekintetben kivételnek számít, hiszen közülük csak egy van a teljes bruttó hazai termék alapján a legjobb 20 között. Mindhárom országban magasak az adókulcsok, ami általában nem segíti elő a vagyongyarapodást, mégis különbözőek a szabályok. Svédországban például nincs örökösödési adó, van viszont átalánykulcs a tőkenyereségre, és 21 százalékos társasági adó is sújtja a vállalkozókat.