„Biztonságtechnikailag a lítiumion és a nátriumion akkumulátoraink is magas szintet képviselnek. A hagyományos akkumulátorok olyan helyzetekben is hatékony energiatárolási lehetőséget kínálnak, ahol a kompakt méret és a könnyű hordozhatóság elengedhetetlen. Ezzel szemben a nátriumion akkumulátorokat kifejezetten az olyan rendszerekhez fejlesztettük, ahol a stabilitás és a hosszú távú megbízhatóság környezetvédelem, a legfontosabb szempont. A görgőkön elhelyezhető modulok esetében a nagyobb súly nem hátrány. A két technológia tökéletesen kiegészíti egymást, és biztosítja, hogy minden igényre megtaláljuk a legjobb megoldást” – tette hozzá a nemrég két rangos díjjal, köztük a 2024-es „Business Champions of Central Europe” elismeréssel kitüntetett szakember.
Az energiafüggetlenség új szintje
Egyre több otthonban jelennek meg az ún. okos mérőórák, amelyek 2026-tól lehetővé teszik, hogy a szolgáltatók az áramfogyasztást a pillanatnyi piaci ár szerint számolják el. Ez naponta több díjszabást is jelenthet, ami a fogyasztók számára nem mindig lesz előnyös. Napközben, a naperőművek túltermelése miatt olcsó időszakokban az akkumulátorok feltöltődhetnek, az esti, drágább órákban pedig ezekből fedezhető a háztartások energiaigénye.
„A nátriumion akkumulátorok és a lítiumion okos akkumulátorunk, különösen alkalmasak lesznek erre a célra. Az alapanyaguk, a nátrium, nem toxikus, könnyen hozzáférhető, és a gyártási, illetve szétszerelési folyamatuk jóval kisebb környezeti terheléssel jár, mint a lítiumion technológiáké. Bár jelenleg a nátriumion akkumulátorok ára hasonló a lítiumion társaikéhoz, a nagyüzemi gyártás elindulásával az árak jelentősen csökkenhetnek, így a háztartások és ipari szereplők számára is vonzó alternatívát kínálhatnak, és jól illeszkednek a modern háztartások igényeihez” – hangsúlyozza Nádorfi Árpád.