A kiválasztott országok listáján Szingapúrban volt a legnagyobb növekedés a Gini-indexben, 2023-ban 70 százalékra emelkedett a 2008-as 53 százalékról. A kormány ugyanis olyan politikákat vezetett be, amelyek célja a magas vagyonú magánszemélyek, valamint a nemzetközi befektetési tőke Szingapúrba vonzása. Érdekes módon ugyanebben az időszakban Szingapúr átlagos vagyona ugyan 116 százalékkal nőtt, de a medián vagyon 2 százalékkal csökkent.
A másik oldalon az egyenlőtlenség csökkentését célzó politikákat gazdasági szemüvegen keresztül alakították ki, például megpróbálták felszámolni azokat a strukturális akadályokat, amelyek nehezítették az embereknek a termelékenység maximalizálását.
Az első három helyezettet vizsgálva Finnország és Spanyolország csatlakozik Szingapúrhoz, mivel 2008 óta 20 százalékponttal nőtt a Gini-indexük értéke. Az elemzett 29 ország közül 18-ban nőtt a vagyoni egyenlőtlenség.
A vagyoni különbségek azonban több országban is csökkentek, ezek közül néhány nagy gazdaság: az Egyesült Államokban (-1 százalék), Németországban (-6 százalék) és Szaúd-Arábiában (-13 százalék) a Gini-index változása.
A Federal Reserve legutóbbi elemzése megállapította, hogy 2019 és 2022 között az alacsony vagyonú csoportok nagyobb arányban gyarapodtak anyagilag Amerikában, mint magas vagyonú társaik.