A külkereskedelmi hiány 193,4 millió euró volt januárban, szemben az egy évvel korábbi 153,7 millió euróval. Az első hónapban euróban számolva a kivitel 20,4 százalékkal, az import 20,6 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A KSH közlése szerint a kivitel forintárszintje 2 százalékkal, a behozatalé 1 százalékkal nőtt. A forint árfolyama nem változott a tizenkét hónappal korábbihoz képest, így a devizaárszint növekedése megegyezik a forintban számítottal. A cserearány 1 százalékkal javult 2006 januárjához viszonyítva.
Forintban számolva a gépek és szállítóeszközök kereskedelmének volumene a forgalom mindkét irányában 28 százalékkal bővült, amellyel továbbra is a növekedés húzótényezőjének számít. Az ide tartozó termékcsoportok közül a személygépkocsik kivitele több mint kétszeresére, 80 milliárd forintra nőtt, importban a számítógép-alkatrészek forgalma bővült jelentősen. A feldolgozott termékek esetében a behozatal volumen növekedése lényegesen gyorsabb volt, mint a kivitelé. Az import 15 százalékkal, az import 4 százalékkal nőtt. Importban különösen a vas és acél, valamint a színesfémek forgalma nőtt, értékadatokból számítva 60, illetve 70 százalékkal. Az energiahordozók kivitele és behozatala lényegében azonos mértékben, 7-8 százalékkal bővült. A forintárszint változása az importban határozottabb volt, s így az árufőcsoport kereskedelmére számított egyenleg 13 milliárd forinttal romlott. Az élelmiszerek, italok, dohánytermékek exportvolumene 24 százalékkal emelkedett, míg az importja 15 százalékkal. A kukoricaexport 9 milliárdról közel 20 milliárd forintra bővült.
Az Európai Unióba irányuló kivitel és az onnan érkező behozatal volumene egyaránt 20 százalékkal nőtt. A 12 legutóbb csatlakozott tagállam esetében lényegesen nagyobb ütemben bővült a forgalom, mint a régiek vonatkozásában. Az ország egyenlege mindkét országcsoporttal aktív volt, és javuló tendenciát mutatott. Az EU-n kívüli országokkal folytatott kereskedelemben 16 százalékos export- és 21 százalékos importvolumen-növekedés volt tapasztalható, s az országcsoporttal folytatott kereskedelem importtöbblete 30 milliárd forinttal 176 milliárd forintra nőtt.
A forgalom különösen az EU-n kívüli európai államokkal bővült jelentős mértékben, míg a mérleg az ázsiai relációban romlott jelentősen, legnagyobbrészt a híradás-technikai készülékek importjában tapasztalt felfutás következtében.