Ha felkeltettük érdeklődését, a lapot itt rendelheti meg!
A tartalomból:
Etikus üzlet sikerekkel és kudarcokkal
Egy olyan egyszerű termék, mint egy hátizsák is lehet a társadalmi felelősségvállalás eszköze. Kovács Bori formatervező eredetileg diplomamunkának készítette a Cókmókot, majd a projekt startup szerű növekedésnek indult. De úgy tűnik, a küldetéstudat és a jó termék sem elég a sikeres vállalkozáshoz.
Innoválj, és nyerj!
A sikeres, hosszú távon eredményeket produkáló innováció célorientált és a piacba ágyazott. Ahhoz, hogy versenyképessé váljanak a hazai újítások és az újítók, át kell programozni a fejünkben az innovációról élő képet: a hatékonyságnak és kockázatvállalásnak is helyet kell szorítani.
Újabb 8 cég kapott Üzleti Etikai Díjat
Az idén 16. alkalommal átadott Üzleti Etikai Díj célja, hogy minden évben a magyar társadalom figyelmének középpontjába kerüljenek azok a hazai vállalkozások, amelyek tevékenységükkel, magatartásukkal példát mutatnak a felelős, etikus gazdálkodásban, üzleti jelenlétben, és erősítik a társadalom és az üzleti szféra közötti bizalmat.
Üzleti terv helyett
Az év vége, év eleje világszerte a fogadalmak időszaka: valaki elhatározza, hogy a jövő évben valamit elkezd, vagy épp abbahagy. A legtöbbször a lelkiismeretünket igyekszünk megnyugtatni a magunknak tett elhatározásokkal, igaz nem túl hatékonyan. A statisticbrain.com szerint ugyanis mindössze az emberek 8%-ának sikerül elérni a kitűzött célt. Kíváncsiak voltunk, hogy vajon a kisvállalkozások vezetői tesznek-e üzleti fogadalmat, és ha igen, mi az, amibe belevágnak, vagy amivel felhagynak mostanában.
Könyvajánló: Heurékonómia
Legjobb főnökünk, mentorunk és szövetségesünk a tudatalattink. Mindenre tudja a választ. De csak akkor, ha engedjük szóhoz jutni megvilágosodásszerű, heuréka-élmények formájában. A tudásalapú gazdaság innovációi viszik előre a világot, de megmagyarázható és eltanulható-e az újszerű meglátás, a felfedezés, az új tudás létrejötte?
Nézzünk szembe vele, mi vár ránk!
Mostanra mi is a saját bőrünkön érezzük, hogy a világunk megváltozott. Már látszik, hogy egy hajóban ülünk mind, akik a Földön élünk – hangzott el a hatodik alkalommal megrendezett Fenntarthatósági Csúcson. Komplex és közös válaszokra lenne szükség, de a problémák okainak megértése nélkül ez nem fog menni.
Infógrafika: Megfizetik őket!
A fellegekben járnak a menedzserfizetések a tőzsdén jegyzett amerikai cégeknél, főképp a technológiai és a médiaszektorban. Az EU-ban elsősorban a bankszektorban találkozni a magas keresetekkel.
Az ideális cafeteria-menü 2016-ban
A 21 századi társadalmak és gazdaság új súlypontjaihoz – amelyben előtérbe kerül az egészség, az oktatás, az öngondoskodás – a munkáltatóknak is igazodniuk kell, többek között egy modern juttatási rendszer kialakításával, amely a munkáltatók és munkavállalók közötti partneri együttműködést is erősíti.
Finanszírozási eszköz, amely megszépíti a valóságot
Azt már többen tudják, hogy a faktoring javítja a cég likviditását, fokozza a működési biztonságát, versenyképesebbé teszi a vállalkozást, megkönnyíti a kinnlevőségek behajtását, egyszerűbbé teszi az exportpiacokra lépést. Azt viszont már kevesen ismerik, hogy egy speciális típusa hatékonyan használható mérlegtisztításra a negyedik negyedévben, illetve a céges eladósodottság mértékének technikai csökkentésére az év során bármikor.
Szenvedélybiznisz: Női szakasz
Még mindig vannak szakmák, területek, amelyeket tipikusan nőiesnek, és vannak, amelyeket tipikusan férfiasnak lát a társadalom jelentős része. Annak a nőnek – legyen akármennyire sikeres –, aki a társadalom által nőiesnek tekintett területeken kívül keresi a boldogulást, még a szokásosnál is több, a vállalkozók életét amúgy is nehezítő akadállyal kell megküzdenie. Bemutatunk hármat az úgynevezett gyengébbik nemhez tartozók közül, akik ilyen területeken értek el kiugró sikereket szakmai tudásuknak és nem utolsósorban a szakmájuk iránti szenvedélyes érdeklődésüknek köszönhetően.