A követelésminősítés és értékvesztésképzés terén a bank nem végzett csoportszintű default azonosítást, és hiányos az ügyletminősítésre vonatkozó csoportszabályozás is. Fejlesztésre szorul a várható veszteségszámítás (csoportos és egyedi) módszertana és gyakorlata. A szavatoló tőke kiszámítása során a bank nem azonosította és nem jelentette a nemteljesítő kitettségek veszteségfedezetét és hibásan határozta meg a levonandó és kockázattal súlyozandó kitettségérték összegét. A tőkeszükséglet meghatározásakor többször nem a megfelelő kockázati súllyal szerepeltette a kitettségeket, s számítási hibákat vétett az adatok aggregálása során. Ezek mellett az MNB IT biztonsági, számviteli, adatszolgáltatási és betétbiztosítási hibákat is feltárt.
A MagNet Faktor felügyeleti vizsgálata esetében szintén vállalatirányítási, értékvesztésképzési, számviteli, illetve IT biztonsági hiányosságok voltak tetten érhetők.
Mindezek nyomán az MNB az egyes intézkedésekhez kapcsolódóan 2025. május 31. és 2026. február 28. közötti határnapokkal kötelezte a MagNet Bankot, hogy a vezető testületei által megtárgyalt és jóváhagyott intézkedések eredményeit bemutatva bankcsoportszinten számoljon be a feltárt hibák kijavításáról. Az MNB emellett a bank számára 46 millió forint, a MagNet Faktor részére 17 millió forint felügyeleti bírságot is kiszabott.
A banki bírságösszeg megállapításánál súlyosbító körülménynek számított a feltárt jelentős vagy magas kockázatú problémák száma. Enyhítő körülménynek minősült ugyanakkor a MagNet Bank együttműködő magatartása, több hiba időközbeni kijavítása, és az, hogy a jogsértéseknek nem volt hatása a pénzügyi intézményrendszer más tagjaira, illetve, hogy több szabályszegés csak egyedi szinten merült fel.