Az álom valóra válik, a jövő hónapban tesztelik Elon Musk csillaghajóját

A világ egyik leggazdagabb embere nem viccel. Évekkel ezelőtt kifejtette, hogy a Föld túlnépesedésén csak úgy lehet segíteni, ha sikerül embereket telepíteni a világűrbe. Ehhez épít egy hatalmas űrhajót.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Starship, vagyis csillaghajó nevű megarakéta a leírása szerint teljes mértékben újra felhasználható és több mint 100 tonnát képes szállítani majd a Marsra vagy a Holdra.

Hatalmas lesz Elon Musk új csodajárgánya.

Egyesek úgy vélik, ez az új eszköz olyan mértékben alakítja át az űripart, amit ma még el sem tudunk képzelni. A Starship minden eddig használt űrrakétánál magasabb lesz, 120 méter. Ha a projekt sikeresnek bizonyul, akkor az forradalmi változást eredményez, hiszen az újra felhasználhatóság és a szállítható mennyiség miatt az űrszállítás gazdaságossága nagyságrendekkel javul.

Senki ne becsülje le Elon Musk terveit

Ha valaki kételkedik az amerikai mérnök elképesztő terveiben, akkor érdemes visszagondolni, mennyien voltak szkeptikusak a Tesla elektromos autók gyártásának kezdetén. Aztán 1 évvel ezelőtt a Bloomberg bejelentette, rekord magasra emelkedett a Tesla részvényeinek ára, így a vállalat tőzsdei értéke először történelme során meghaladta a Facebook értékét.

A Morgan Stanley becslése szerint a globális űripar több mint 1 billió dollár bevételt generálhat 2040-re, szemben a mai 350 milliárd dollárral. Rövid és középtávon ennek nagy része valószínűleg a műholdas szélessávú internet-hozzáférésből származik, amely az úgynevezett Űr-Föld gazdaság része – írja a Deutsche Welle.

A McKinsey pénzügyi tanácsadó csoport adatai szerint az űrbefektetések folyamatosan nőnek. Ma már az űrbiznisz vállalkozásokba ömlik a magánbefektetések 10-15 százaléka, azaz körülbelül 1 milliárd dollár. Ez 5 százalékkal több, mint egy évtizeddel ezelőtt. Egy olyan rakéta, mint a Starship hihetetlen erővel generálná ezt a piacot.

Érdekes, hogy az európai űrvállalat, az ArianeGroup is új rakétát tervez. Méretét tekintve tized akkorát, mint a Starship, de abban azonos a koncepció, hogy szintén újra felhasználható lenne. Így most nekünk külső szemlélőknek igazán izgalmas kérdés, hogy vajon melyik csapat képes majd műszakilag és gazdaságilag működőképesebb vállalkozást létrehozni. Vajon Elon Musk csak a jövő Bábel tornyát építi, vagy az európaiak rendkívül kishitűek.

Véleményvezér

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo