Automobil kiállítások – egyszeri egyezség

Egyelőre egyszeri alkalomra szóló megállapodást kötött a Hungexpo Rt. és a Haris Kereskedőház Kft. arról, hogy az idén október 2. és 6. között esedékes Autótechnika kiállítást zavartalanul megrendezhessék. Eszerint a Haris anyagilag érdekelt marad, ám a kiállítást teljes egészében a Hungexpo rendezi meg. Ezzel azonban nem szűnt meg a két fél közötti peres eljárás, melynek következő tárgyalási fordulója ez év áprilisában lesz.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A Hungexpóval a Haris azt követően került konfliktushelyzetbe, hogy a kiállítást szervező cég az autós háttéripart bemutató Autótechnika szakkiállítás rendezési jogának korábbi előszerződését vita tárgyává tette. Ezért a Haris peres eljárást kezdeményezett a Hungexpo ellen.

Peckó Zoltán, a Hungexpo Rt. vezérigazgatója üzleti titokra hivatkozva nem árulta el, hogy a mostani, egyszeri megegyezés után, vajon mennyibe kerül az idei Autótechnika megrendezése, ám szerinte lényegesen kevesebb kiadással jár, mintha a korábbi éveknek megfelelő feltételekkel - a Haris Kft.-vel együtt - rendezték volna meg.
A Haris Kereskedőház Kft. 1988-ban indította útjára az Automobil kiállításokat. Az évek során az egyik legnagyobb szakkiállítássá fejlődött rendezvényt – a nemzetközi normáknak megfelelően – kettéválasztották: 1993-tól, évente változtatva rendezték meg az Automobil Budapesti Autószalont, illetve az Automobil-Autótechnika kiállítást, mindkettőt Nemzetközi Járműipari Szakkiállítás néven.
1991 őszén, 10 évre szóló, határozott idejű együttműködési megállapodást írtak alá a Hungexpo Rt.-vel, amelynek értelmében, 2001. szeptember 4-ig közösen szervezik a kiállításokat. Ez a szerződés csak a szervezési együttműködést tartalmazta, a rendezvények médiajogát a Haris Kereskedőház Kft. magánál tartotta. A megállapodás lejárta előtt egy évvel, 2000. januárjában a Hungexpo Rt. megvásárolta az Automobil Budapesti Autószalon kiállítás szervezési jogait, és előszerződés-tartalmú szándéknyilatkozatot írt alá a Haris Kereskedőház Kft.-vel az Automobil-Autótechnika kiállítás megvételére is. (A két kiállítás nyilvánvalóan csak együtt értékesíthető, külön-külön sem az egyiket, sem a másikat nem kívántuk eladni.) 2000. októberében azonban a Hungexpo Rt. élén vezetőváltás történt. Tóthné dr. Pásztor Zsuzsát – Petykó Zoltán váltotta a vezérigazgatói székben. Az új vezérigazgató pedig már nem kívánta aláírni a 2001. január 31-ig előszerződésben vállalt Automobil-Autótechnika adásvételi szerződést. Ugyancsak nem kívánta kifizetni a Haris Kereskedőház Kft.-vel korábban kötött Budapesti Autószalon megrendezésére vonatkozó szakértői vállalkozási szerződés ellenértékét sem, erre csupán csak azután mutatott hajlandóságot, miután a Haris Kereskedőház Kft. felszámolási eljárást kezdeményezett a Hungexpo Rt. ellen.

A Haris Kereskedőház – miután más módot nem látott jogai érvényesítésére – idén január 8-án hozta nyilvánosságra a fennálló vitát, és fordult bírósághoz.

Véleményvezér

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény 

A Fidesz állandóan riogat, migránsokkal, háborúval, Sorossal, most meg a gázárral.
Főhet szegény Orbán Viktor feje

Főhet szegény Orbán Viktor feje 

Ez ám a meglepetés, mégiscsak Putyin a háborúpárti.
Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint

Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint 

Újabb botrány, lesz-e felelős?
Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo