Európainak vallja magát az amerikai cég, amelyik egy jelentős méretű magyarországi ingatlanfejlesztési beruházással a közlemúltban vetett meg a lábát a honi piacon. A ProLogis nevű társaság Európában 4,2 milliárd euró ingatlanpiaci fejlesztéssel, illetve általa működtetett, alapvetően diszrtribuciós üzleti tevékenységű részleggel van jelen. A budapesti irodáját a Szabadság téri Bank Centerben december elsején megnyitó társaság az M5-ös, M0-ás találkozásánál ugyancsak logisztikai szolgáltatásokra alkalmas bázist épít fel, a már folyó kivitelezési munkákkal - ismertették az irodanyitás alkalmával - a jövő év közepére készülnek el. A magyarországi hosszú távú ingatlanpiaci befektetésük értéke - mondta el Steven Mayer elnök, operációs vezető - eléri majd a 100 millió eurót. Jelenleg azonban kilenc disztribuciós létesítményből álló parkkal nyitnak, itt 150 ezer négyzetméter raktár- és irodaépület készül el. Az első három egységben már lízingelik is a felhasználók.
A ProLogis partnereinek 65 százaléka logisztikai szolgáltató, a több megbízó pedig nemzetközi üzletlánc, olyan, mint a Tesco, az Auchan. A vállalatok mind nagyobb arányban szervezik ki magukból a logisztikai tevékenységet, az amerikai cég európai vállalkozásainak tartós szakmai együttműködése alakul ki gyógyszergyárakkal, élelmiszer-feldolgozókkal nemzetközi cégekkel. Robin P. R. von Weiler
ügyvezető, Roger Peters fejlesztési alelnök és Michael de Jong-Duglas közép- és kelet-európai cégvezető a Piac & Profit kérdésére válaszolva kijelentette, hogy csak látszólag negatív, hogy a dollár kurzusa tartósan gyönge, ugyanis az európai vállalatrészük a kontinensen euróban fektet be, s a hozamot is euróban kapják, tehát alapvetően jól járnak. Általános jelenség ügyfélkörükben a költségcsökkentés, de ebben partnerei egymásnak az európai logisztikai szolgáltatást kereső és kínáló cégek.
Törekvésük az, hogy az úgynevezett egyablakos kiszolgálást kaphassák meg cégük három földrészen lévő disztribuciós hálózatában lévő ügyfeleik. A sok piacot lefedő vállalkozás újabban Európában erősít, jelenlétének bővítését a most már az Egyesült Államok népességet meghaladó Európai Unió akkor is indokolja, ha a csatlakozott EU-s országok egyelőre még szerény mértékben járulnak hozzá az unió GDP-jéhez. A magyar piac logisztikai szempontú felértékelődését az is indokolja a ProLogis szempontjából, hogy igen hamar a mi térségünk felé bővül az európai integráció.