Akár 27 ezer egy négyzetméterért

Élénk kereslet jellemezte az elmúlt hónapok fővárosi üzlethelyiség-piacát, amit a városrész-rehabilitációk várhatóan tovább erősítenek. A bérlői érdeklődés a tavalyi, havi 6-85 euró/ négyzetméter bérleti díjakat is feljebb vitte: jelenleg havi 8-110 euró/négyzetméter között mozognak.

Érezhető pezsdülést hozott az idei esztendő a főváros üzlethelyiség-piacán. A fokozott bérlői érdeklődés elsősorban a belvárosi üzleti negyedre koncentrálódott, ami tovább csökkentette az amúgy is szűk kínálatot. - olvasható az Eston International legfrissebb elemzésében.

A konkrét budapesti üzlethelyiség-piacot a hely oldaláról nézve kiderül: a legnagyobb kereslet az elmúlt hónapokban is a Váci utca régi (északi) részén lévő utcai helyiségek iránt jelentkezett, ahol gyakorlatilag nincs eladó üzlet. Ha mégis piacra kerül egy-egy, az üzlet szinte azonnal létrejön. Ez érvényes a bérleti jogok átadására is.

A patinás hely mellett a pesti belváros számos részén már lezajlott, és a több helyen megindított városrehabilitációs projektek szintén kedveznek az üzlethelyiségek piacának. Ilyenek a már folyó városrész-átépítések (pl. a ferencvárosi és az tindítás alatt lévő Corvin-Szigony program) mellett a kisebb léptékű, de ugyanilyen fontosságú újabb területrendezések. Ilyen a Deák tér és környéke (Deák tér - Vörösmarty tér - Kristóf tér háromszög), illetve az Andrássy út Erzsébet tér és Oktogon közötti szakasza is. Az ezeken a városrészeken már megindított és tervezett fejlesztések kapcsán felfokozott vevői és bérlői igénnyel lehet az elkövetkező hónapokban számolni. A Kiskörúton, a bazársor bontása után ugyancsak újabb, vegyes funkciójú kereskedelmi létesítmények megjelenése várható, és rövidesen felsorakozik az elsőszámú területek keresett listájára a Kossuth Lajos, illetve a Szabadsajtó út is. De növekvőben van a Váci utca déli részének presztízse is. Bár a több ezer négyzetmétert bérlő kereskedők és üzletláncok még nem jelentek meg itt nagy számban, a vendéglátóhelyek és régiségkereskedések száma érezhetően nőtt, színvonala emelkedett.


forrás: Eston

#page#

Az idei piaci trendek az ESTON elemzése szerint rácáfolnak arra a korábbi állításra, hogy a budapesti belvárosi üzleti negyed nyáron fokozatosan elnéptelenedik: a nyári hónapokban szintén kiemelt keresletet tapasztalt a piacon. Az idei sláger egyébként az utcai üzlethelyiségek esetében a vendéglátó funkcióra, vagy egyéb, a városi turizmust kiszolgáló tevékenységre alkalmas ingatlan. A vevők-bérlők legfontosabb szempontjai közé tartozik a hasonló terület keresésekor az elhelyezkedés. Ám ebben az esetben a jó megközelíthetőség, a megfelelő parkolási lehetőség mellett a jó láthatóság és a nagy (gyalogos) vonzáskörzet is alapvető. Szintén keresettek a terasszal kiépített üzlethelyiségek, és további előny, ha a környezetben sok (lehetőleg eltérő profilú) vendéglátóhely üzemel már.

Az élénk kereslet feljebb vitte idén a bérleti díjakat is: amíg az utcára nyíló üzletek négyzetméterét tavaly havi 6-85 euró között lehetet bérbe venni, idén már helytől, mérettől, funkciótól függően 8-110 közötti euró bérleti díjat kell letenni havonta egy négyzetméterért. A speciális kereskedelmi központokban idén 12-26, míg a bevásárlóközpontokban havi 20-80 euró között mozog a havi négyzetméter bérleti díj.


forrás: Eston

Véleményvezér

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban 

80 felett már nincs sok esélyünk.
A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben

A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben 

A francia elnök keményen beszólt az európai gazdaságpolitikának.
Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága

Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága 

A kormány tavalyi, többször módosított hiánycélja sem teljesült.
Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo