Rekord alacsony szinten, 7,1 százalékon stabilizálódott a szezonális kiigazítással számolt munkanélküliség az euróövezet országaiban áprilisban - harmadik egymást követő hónapja változatlan -, és a 27 uniós tagországban is harmadik hónapja változatlan volt, 6,7 százalékon, jelentették az EU statisztikai hivatalában. Az elemzők is változatlan mutatókat vártak, és az adatok azt igazolják, hogy a munkanélküliség három éven át tartott csökkenése megállt.
Az euróövezetben az állástalanok száma ezen belül 4 ezerrel nőtt, - a piac 20 ezres csökkenést várt -, és mintegy 11,1 millióan voltak állás nélkül áprilisban. Németországban, a legnagyobb eurövezeti gazdaságban 7,4 százalékos, a második Franciaországban 7,8 százalékos volt áprilisban a munkanélküliség, mindkettőben megegyezően az előző hónappal. Növekedés mutatkozott ugyanakkor Spanyolországban és Írországban: előbbiben 9,6 százalékra a megelőző havi 9,3 százalékról, utóbbiban 5,7 százalékra a márciusi 5,6 százalékról.
Nemzetközi összevetésben az euróövezeti adat magas: áprilisban az Egyesült Államokban 5 százalék, Japánban 3,8 százalék volt az állástalanok aránya. Az Európai Unió 27 tagországa közül Dániában volt áprilisban a legalacsonyabb az állástalanok száma, 2,7 százalék, majd Hollandia következett, 2,8 százalékkal. A legmagasabb a mutató még mindig Szlovákiában, 10,0 százalék, és még nőtt is a márciusi 9,9 százalékhoz képest. Az EU egészében áprilisban kissé több mint 16 millió embernek nem volt munkája.
Magyarországon - harmadik hónapja - 7,6 százalékon stagnált a munkanélküliek aránya áprilisban, az EU statisztikai hivatalának nyilvántartása szerint. (A KSH is most közölt adatokat.) Csehországban 4,4 százalékra csökkent a márciusi 4,5 százalékról, Lengyelországban 7,7 százalékra mérséklődött az előző havi 7,8 százalékról. Az egész EU-ban továbbra is Szlovákiában a legnagyobb a munkanélküliség, EU-szabvány szerint számolva áprilisban 10,0 százalékra nőtt a márciusi 9,9 százalékról.