A régi és az új építészet találkozik a Kálvin téren

Budapest egy új európai metropolishoz méltó épülettel bővül. A régi és az új építészet találkozik a Kálvin téren, ahol 2001. május 30-án egy új iroda és üzletház alapkőletételére került sor.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A budapesti városközpontban, a népszerű belvárosi szállodával szemben, a Kálvin tér 12–13. sz. alatt létesülő KÁLVIN CENTER modern épületegyüttesének külső megjelenése idomul a Kálvin tér 11. szám alatti épület architektúrájához, megpróbálva a modern, korszerű stílust az épület és a környék történelmi környezetével egyesíteni. A különleges építészeti jegye az épületnek az, hogy a Múzeum utca 3. homlokzatát teljes régi pompájában megtartja.
A tér építészeti kialakítására Virág Csaba építész professzor kapott fölkérést, a tervezést a Mérték Stúdió bevonásával ő végezte el.

Az épület két irodaházszárnyból áll, a leendő irodák két fölvonó- és lépcsőházi blokkal közelíthetők meg. A földszinten az üzlethelyiségek mellett egy reprezentatív átrium kerül kialakításra. Az épület tervezői egy olyan belső térben gondolkoztak, ahol az irodaterek kialakítása a leendő bérlők igényeinek messzemenő figyelembevételén alapul.

Az épületegyüttes építője, beruházója az osztrák Immoconsult. Az Immoconsult Leasinges m.b.H., az osztrák Volksbanken AG. 100%-os leányvállalata. Az építkezést az erre a célra alapított, Kálvin Center Kft., mint a cég magyarországi leányvállalta irányítja.
Az Immoconsult, a Volksbank-csoport ingatlanügyekre specializálódott vállalataként az ingatlanszakma minden területén tevékenykedik. Ez a cég erőteljesen koncentrál a közép- és kelet-európai ingatlanpiacra, elsősorban ingatlanlízinggel, beruházásfinanszírozással és ingatlanfejlesztéssel foglalkozik, de ingatlanpiaci szaktanácsadói tevékenységet is ellát.
Az Immoconsult ingatlanfejlesztési tevékenysége Magyarországon jelenleg három létesítményt foglal magában, ezek egyike a Kálvin tér 12–13. alatti iroda- és üzletház.

A Kálvin tér fejlesztése régi múltra tekinthet vissza. Eredetileg a Kálvin tér 12–13. alatti létesítmény (nagy Kálvin) és a Kálvin tér 11. alatti (kis Kálvin) tervezése együtt folyt. A fővárosi hatóságok kezdeményezték a Kálvin tér egységes városképi kialakítását. A tervezést 1997 végén Peter Treitl építészmérnök és csapata kezdte meg. Az Immoconsult, 1998 végén kapcsolódott be a munkába, csupán, mint az épületegyüttes finanszírozója. A múlt év közepe óta azonban az Immoconsult teljesen átvette a létesítményt és folytatta az ingatlanfejlesztési tevékenységet, melynek eredményeképpen 2001. május 30-án sor került az épület ünnepélyes alapkőletételére.

Véleményvezér

Mi fontosabb a gyónási titok vagy a gyermekvédelem?

Mi fontosabb a gyónási titok vagy a gyermekvédelem? 

A pedofília terjedése új kérdéseket vet fel.
Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában

Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában 

Csehországban nemrégiben orosz ügynökök próbálták meg hatástalanítani vasúti jelzőrendszereket.
Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben

Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben 

Ismétlés a tudás anyja, vagy csak köznevetséget okozott a feledékenység.
Meddig élnek a magyarok?

Meddig élnek a magyarok?  

A várható élettartamot tekintve Szlovénia lekörözte Ausztriát.
Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo