Három cég kapta a Nemzeti Minőségi Díjat

A 2002. évi Nemzeti Minőségi Díj elismerést a kisméretű termelő vállalati kategóriában az egri Sanatmetal Ortopédiai és Traumatológiai Eszközöket Gyártó Kft., a közepes méretű termelő vállalati kategóriában a szentesi Legrand Kontavill Villamosszerelési Rt., a szolgáltató kategóriában a Pécsi Vízmű Rt. kapta. Nagyméretű termelő vállalati kategóriában nem adtak ki díjat. “Ma azt díjazzuk, hogy mit ad Magyarország Európának'" — mondta Medgyessy Péter miniszterelnök a díj átadását követően.

A miniszterelnök hangsúlyozta: Európa számunkra az igényességről, a minőségről és a versenyképességről szól, és ezzel a teljesítménnyel büszkén mehetünk az Európai Unióba. Az Európai Minőségi Díj általános európai mércéjéhez csatlakoztunk mi is, amikor megalapítottuk a magyar Nemzeti Minőségi Díjat, amely értékelési és önértékelési rendszerével bekapcsolja a magyar gazdaságot az európai vérkeringésbe. A tudás az igazi magyar hungaricum, amelyre büszkék lehetünk. Magyarország e tudás felhasználásával járulhat hozzá a minőségügy fejlődéséhez. A magyar emberek szakértelme, szorgalma, együttműködési készsége nagyszerű eredményekre képes. Ez bizakodásra ad okot, hiszen azt látjuk, hogy a magyar gazdaság erős és fejlődésre képes — fogalmazott Medgyessy Péter.
*
A minőségügyben kiemelkedő eredményt felmutató gazdálkodó szervezeteink tevékenységének elismerésére a 3/1996. (VI.19.) ME rendeletével alapította a Nemzeti Minőségi Díjat a Magyar Köztársaság miniszterelnöke. A díj pályázat útján nyerhető el és évente négy - kis, közepes és nagyméretű termelő, illetve szolgáltató vállalat - kategóriában kerül kiosztásra a Parlamentben, a minőség világnapján.
Mint az európai országok esetében általában, az 1996-ban alapított magyar NEMZETI MINŐSÉGI DÍJ az Európai Minőségi Díj követelményrendszerén alapul, melynél nem a termék vagy szolgáltatás minőségét díjazzák, hanem az egész szervezet tevékenységét.
A pályázat kidolgozása során a gazdálkodó szervezetek számára lehetőség nyílik az Európai Minőségi Díj követelményeinek megfelelő, egységes kritériumrendszer szerinti önértékelésre, a vállalati erős és gyenge pontok feltárására, a fejlesztendő területek kijelölésére. A pályázó vevői és dolgozói megelégedettségét, a vállalat társadalomra kifejtett hatását, üzleti eredményeit azon keresztül értékeli, hogy a vezetés milyen üzletpolitika, stratégia alapján és hogyan menedzseli a különböző folyamatokat, valamint a humán és egyéb erőforrásokat.
A modellben szereplő 9 főbb kritérium két nagy csoportba tartozik - az adottságok és az eredmények kritériumcsoportba. Az adottságok értékelésekor arra keresnek választ az értékelők, hogy a szervezet hogyan éri, érte el eredményeit. Az eredmények értékelésekor azt vizsgálják, hogy mit ért el a szervezet. Az adottságok és eredmények azonos súllyal szerepelnek a modellben, a 9 kritérium közül a legmagasabb értékű a vevői elégedettség, a maximálisan elérhető 200 ponttal.
A pályázók a független értékelők visszajelzései alapján objektív képet kapnak a szervezet stratégiájának főbb jellemzőiről és a továbbfejlesztés lehetőségeiről. A miniszterelnöki rendelet értelmében létrejött 15 fős Nemzeti Minőségi Díj Bizottságban helyet kaptak az ipar, a tudomány, az érintett minisztériumok, gazdasági és szakmai kamarák, valamint a szakmai érdekvédelmi szervezetek képviselői.
Az ipari minmiszter kezdeményézésére három éve az akkori győztesek megalakították a Nemzeti Minőség Klubot is, amelyik az idén tehát a következő tagokkal – az idei nyertesekkel – bővült: az egri Sanatmetal Ortopédiai és Traumatológiai Eszközöket Gyártó Kft., a szentesi Legrand Kontavill Villamosszerelési Rt. És a Pécsi Vízmű Rt. (l. r.)

Véleményvezér

Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak

Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak 

Az orbáni hintapolitikát megelégelték az európai nagyhatalmak.
Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését

Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését 

Drukkolunk Orbán Viktornak, hogy jobb költségvetést írjon Brüsszelnél.
Befellegzett a visegrádi négyeknek

Befellegzett a visegrádi négyeknek 

Mélyponton a magyar-lengyel kapcsolatok.
Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét

Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét 

Nem kívánatos a könyvelő a Harcosok Klubjában.
Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő

Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő 

Oksabb lett volna, ha Hoppál Péter csendben marad.
Magyarország költi a legkevesebbet az egészségügyre az unióban

Magyarország költi a legkevesebbet az egészségügyre az unióban 

Hová tűnik az adófizetők rengeteg pénze?

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo