A közgazdász alkotók úgy tartják, hogy a jó üzletembernek hasonló képességekre van szüksége, mint a profi pókerjátékosnak. A pókerasztalt olybá veszik a módszertan kimunkálói, mint a terepet, ahol az üzletemberek dolgoznak, pontosabban: hasonlóan a cégekhez - nem elégséges erőforrásokból, szűkös információk mellett - képességeik maximális kihasználásával küzdenek a sikerért. Állítják: a kereskedők és a pókerjátékosok tevékenységük közben hasonló döntési dilemmákkal kerülnek szembe. "A helyes megoldáshoz, az elvárt optimum eléréséhez azonos úton jutnak el, döntési modelljük megegyezik" - írják egy kiadványukban.
Akár a kártyajátékról, akár a napi üzleti cselekvésekről szólhat az amúgy rangos teljesítményű pókerező közgazdák érvelése, az, hogy a kétnapos, 6-8 fős Develor tréning alkalmával jelentős hangsúlyt kap a döntés és az eredmény kapcsolata, a tárgyalások során felmerülő döntések utólagos elemzése, és az azokból fakadó esetleges kudarcélmény feldolgozása. A tanácsadó cég ajánlásából pedig kitetszik: a résztvevőknek lehetősége nyílik döntéseiket közösen elemezve, önmaguk és munkatársaik döntéshozatali megközelítéseinek megismerésére, elősegítve ezzel a csapatszellem fejlődését, valamint a mindennapi közös munka sikerességét. A tréning két teljesen gyakorlatias napja alatt a résztvevők megtanulják új szempontok szerint elemezni a tárgyalási helyzeteket, és elkerülni az azokban rejlő döntéshozatali csapdákat.
A vélhetően mielőbb és egyre többször induló tréningek programja több igen fontos témát dolgoz fel a pókerre alapozott matematikai és döntéselméleti modell segítségével. Az első helyre a döntési csapdák, és az azokból fakadó buktatók "ügyét" helyezik, további szempont az aszimmetrikus kockázat-értékelés problémája, a döntés és az eredmény összefüggés-rendszerének helyes értelmezése, a döntésből fakadó kudarc megfelelő megközelítése és feldolgozása, s nem utolsó sorban az alapvető motivációk, a megfelelő tárgyalási és versenystratégiákkal egyetemben.
A "tanfolyamok" témája lesz a valószínűségek szerepe a mindennapi döntéshozatalban, a szűkös erőforrások várható érték alapján történő elemzése, a póker és a versenypiac döntéshozatali rendszerének alapvető párhuzamai, a döntésekhez szükséges információ elemzése, az egyedi döntések és a hosszú távú eredményesség kapcsolata, a tudatos döntéshozatal a korábbi befektetések nagyságától függetlenül, a döntési szituációnak megfelelő szempontrendszer alkalmazása a rutin alapú döntések helyett. És nem mellékese elsajátítandók - potom fél óra alatt - a Texas Hold'em póker szabályai, stratégiai elemei.