A csehek után, de a szlovákok és a horvátok előtt

Magyarország a 36. helyen végzett abban a felmérésben, amely az egyes országokban a vállalati fúziók és felvásárlások körülményeit vizsgálta - közölte az Ernst & Young.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A 175 országot tartalmazó listán a régiós társak közül Csehország (25.) és Szlovénia (31.) előzte Magyarországot, míg Szlovákia (39.), Horvátország (46.) és Románia (60.) gyengébb besorolást kapott. A lista élén Kanada végzett, őt rendre az Egyesült Királyság, az Egyesült Államok és Japán követték. A felmérést végző City University of London kutatóközpontja hat szempontot - a gazdasági, pénzügyi, politikai és szabályozási környezetet, a társadalmi és kulturális adottságokat, valamint a technológiai fejlettség szintjét - vett figyelembe a rangsor összeállításakor.

A magyar összesített pontszám - amelyet az egyes szempontokra adott pontszámok átlagaként számítottak ki a kutatók - 2,4 volt. A legalacsonyabb, így egyben legkedvezőbb pontszámot, 1,7-et a technológiai adottságokra kapta Magyarország. A legrosszabbnak a gazdasági, illetve pénzügyi tényezők bizonyultak (egyaránt 2,7). Csehország pontszáma 2,1, míg az éllovas Kanadáé 1,4 volt.

A könyvvizsgáló közleményében kiemelte, hogy egyre nagyobb szerep jut a fúzióknak és felvásárlásoknak az egyes gazdaságok növekedésében. A jelentés  kimutatta, hogy "a gyakran egy egységként kezelt országcsoportokon belül is jelentős eltérések lehetnek", így a sikeres felvásárlásokhoz elengedhetetlen a helyi adottságok és kockázatok ismerete.

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo