A befektetési alapok esetében az elmúlt hónapban a tőkeáramlások eredője plusz 415 milliárd forintot mutat. A kategóriák közül mindössze a származtatott alapoknál és a szabad futamidejű alkategóriánál láthattunk tőkekiáramlást. A kötvényalapok, egészen pontosan a rövid futamidejű kötvényalapok továbbra is toronymagasan emelkednek ki a tőkebeáramlások tekintetében. A tőkeáramlás, a hozamok és az árfolyammozgások eredőjeként a BAMOSZ tagok által kezelt befektetési alapok összvagyona 4,3 százalékkal növekedett az év második hónapjában. A hónap végén a BAMOSZ tagok mindösszesen 15.179 milliárd forintot kezeltek befektetési alapokban.
A pénzpiaci alapokhoz 2,6 milliárd forintnyi tőke érkezett, amin a hozamok még javítani is tudtak, így összességében 1,3 százalékkal nőtt a kategória vagyona a hónapban.
A kötvényalapokhoz továbbra is áramlik a friss tőke. 178,5 milliárdnyi érkezett, amely magasan kiemelkedik a kategóriák között. A rövid futamidejű kötvények jártak az élen, ahová 178,3 milliárdnyi friss tőke érkezett. A hosszú futamidejű kötvényalapok esetében a tőkebeáramlás 5,2 milliárd forint volt a hónap folyamán, míg a szabad futamidejű kötvényalapoktól 5 milliárd távozott. A hozamok is hozzájárultak a vagyonnövekedéshez, így mindösszesen 4,1 százalékos növekedést tud felmutatni a legnagyobb vagyonú kategória a hónap során.
A vegyes alapokhoz 57,6 milliárdnyi tőke érkezett. Ha az alkategóriákra ránézünk, akkor jól láthatjuk, hogy az óvatos alapok esetében volt 21,3 milliárdnyi tőkebeáramlás; míg a kiegyensúlyozott alapokhoz 31,3 milliárd érkezett. A dinamikus alapok azonban mindössze 5 milliárdnyi tőkét vonzottak. A kategória vagyonát növelték a kedvező hozamok is, így a vagyon 4,8 százalékkal tudott növekedni az elmúlt hónapban. Amennyiben tovább folytatódik ez a trend, akkor március végére a vegyes alapok vagyona átlépi a kétezer milliárdot és további egy hónap után a dobogó második fokára is felállhat, letaszítva onnan az ingatlanalapokat.