Kiemelik: a bővülés különösen jelentős, mivel nem volt hosszú hétvége idén január-márciusban, miközben 2016 azonos időszakában 3 hosszú hétvége is volt. A közlemény idézi Szigetvári Józsefet, a Szallas.hu ügyvezető igazgatóját, aki elmondta, mivel nem volt hosszú hétvége, így a rövidebb, 1-2 éjszakás üdülések adták a foglalások több mint 80 százalékát. (Ideje is elkezdeni költeni, mert több mint 4,2 milliárd forint idén május 31-én lejáró, 2015-ben kapott juttatás van még a Széchenyi Pihenőkártyákon – derült ki a kártyakibocsátók tájékoztatásából.)
A jelentés szerint a foglalások száma a magasabb kategóriájú szálláshelyeken nőtt. Míg tavaly főként a 3 csillagos hotelszobákat választották ebben az időszakban, idén már a 4-5 csillagosakat, utóbbiaknál átlagosan 17 százalékkal többet fizettek a vendégek, mint tavaly ilyenkor. Továbbra is az 50 ezer forint alatti árkategória a legkeresettebb, tízből nyolc üdülni vágyó ezt választotta. A foglalások 15 százaléka szólt 50–100 ezer forint értékű csomagra, az ennél drágább kikapcsolódás pedig tavalyhoz hasonlóan ritkaságszámba ment ebben az időszakban.
Az elemzésből az is kiderült, hogy kismértékben növekedett a SZÉP-kártyás fizetések száma az előző évhez képest. A kártyákon lévő jelenleg mintegy 4,2 milliárd forintot május 31-ig lehet felhasználni, ezt követően ugyanis a kibocsátó bankok visszautalják a megmaradt pénzt a munkáltatóknak.