Az átlagos munkaidőben jelentős regionális különbségek vannak, ami a kulturális normák, a gazdasági struktúrák és a munkaügyi politikák eltéréseit tükrözi.
A heti 48 óránál hosszabb munkavégzés az ILO szabványai szerint túlzónak számít, mivel negatív hatással van az egészségre, a biztonságra, a termelékenységre, valamint a munka és a magánélet egyensúlyára.
A 48 órát meghaladó átlagos heti munkaidőt Indiában lépik túl leginkább, heti 56 órával.
India vállalati munkakultúráját gyakran kritizálják a hosszú órák és a magas stressz miatt, néhányan pedig „mérgezőnek” minősítik.
Narayana Murthy, az Infosys, India egyik legnagyobb technológiai vállalatának alapítója korábban kijelentette, hogy a fiataloknak heti 70 órát kellene dolgozniuk, hogy elősegítsék az ország gazdaságának fellendítését.
2024 szeptemberében az indiai Ernst & Young egyik 26 éves könyvelője meghalt az új alkalmazottaknál jelentkező túlzott munkaterhelés miatt. A tragédiát követően országos vizsgálat indult a munkahelyi körülményekkel kapcsolatban, és újabb vita kezdődött India mérgező munkakultúrájáról.
Az öt leghosszabb munkahéttel rendelkező ország közül négy az ázsiai-csendes-óceáni térségben található: India, Bhután, Banglades és Kambodzsa. Az európai országokban általában rövidebb a munkahét, Hollandiában a munkavállalók átlagosan heti 29,8 órát dolgoznak, ami a legkevesebb a világon.