Befektetési szempontból: stratégiai eszközallokáció révén pozitív hatás érhető el
A felmérésben részt vevő befektetők elsöprő többsége (91 százaléka) hisz abban, hogy az igazságos átmenet hosszú távon kedvező hatással lesz a hozam/kockázat profilokra, ami azt bizonyítja, hogy a válaszadók befektetési lehetőségként tekintenek a témára. Ugyanakkor afelől megoszlanak a vélemények, hogy rövid távon pozitív (21 százalék) vagy semleges (52 százalék) hatása lesz-e.
Amikor arról kérdeztük őket, hogy melyek az igazságos átmenetbe eszközölt befektetések fő indokai, a válaszadók több mint háromnegyede (77 százaléka) a „Kedvező környezeti hatás a nettó zéró karbonkibocsátás elérése által” és a „Kedvező társadalmi hatás” (73 százalék) válaszokat jelölte meg, ami azt mutatja, hogy szoros kapcsolat áll fenn a környezeti és a társadalmi megfontolások között.
A fenti válaszok után nem volt meglepő, hogy a résztvevők 92 százaléka befektetési szempontból a megújuló energiaforrások ágazatát tartja a legvonzóbbnak, melyet a technológia és az informatika (61 százalék) és az agrár-élelmiszeripar (60 százalék) kategóriája követett. Ami az eszközosztályokat illeti, a befektetők 89 százaléka véli úgy, hogy az igazságos átmenet megvalósításában a kötvények játsszák majd a legfontosabb szerepet, második és harmadik helyen pedig a magáneszközök (81 százalék) és a tematikus befektetések (66 százalék) állnak.
Az eszközosztályok szerepe az igazságos átmenet megvalósításában