Mivel az említett összeg egy részét már visszafizettették a tagállamokkal, a pénzügyi hatás valamivel alacsonyabb (54,3 millió). Ezt a pénzt azért kell visszajuttatni az uniós költségvetésbe, mert felhasználása során nem tartották be az uniós előírásokat, vagy nem voltak megfelelőek a mezőgazdasági kiadások ellenőrzésére szolgáló eljárások. (Egyre inkább műholdakkal, nem pedig emberi ellenőrökkel néz a gazdák körmére az Európai Unió, hogy megtudja, jogosan igényeltek-e agrártámogatást.) A közös agrárpolitika (KAP) keretébe tartozó kifizetések folyósításáért és ellenőrzéséért a tagállamok felelősek, és a Bizottság feladata meggyőződni arról, hogy a tagállamok szabályosan használták fel a támogatást.
A mostani határozat értelmében Belgiumnak, Ciprusnak, a Cseh Köztársaságnak, Dániának, az Egyesült Királyságnak, Észtországnak, Finnországnak, Franciaországnak, Görögországnak, Hollandiának, Írországnak, Lengyelországnak, Litvániának, Magyarországnak, Máltának, Németországnak, Olaszországnak, Portugáliának, Spanyolországnak és Svédországnak kell visszatérítenie támogatási összegeket. A legjelentősebb (és a magyar) egyedi korrekciók a következők:
- Az Egyesült Királyság 29,8 millió eurót (pénzügyi hatás: 29,5 millió EUR) fizet vissza a szankciórendszer hiányosságai, valamint a kölcsönös megfeleltetési kötelezettségek tekintetében a jogszabályban foglalt gazdálkodási követelmények és a jó mezőgazdasági és ökológiai állapotra vonatkozó követelmények nem megfelelő végrehajtása miatt.
- Olaszország 27,3 millió eurót (pénzügyi hatás: 0) fizet vissza a mezőgazdasági termelők késedelmes kifizetése miatt;
- Olaszország továbbá 21,5 millió eurót fizet vissza az olajsajtoló-üzemekre és az olívabogyó-terméshozamok kompatibilitására vonatkozó ellenőrzések elégtelenségei miatt;
- Hollandia 14,6 millió eurót (pénzügyi hatás: 14,5 millió EUR) fizet vissza elégtelen szankciórendszer, valamint a kölcsönös megfeleltetési kötelezettségek tekintetében a jogszabályban foglalt gazdálkodási követelmények és a jó mezőgazdasági és ökológiai állapotra vonatkozó követelmények ellenőrzésének hiánya miatt;
- Magyarország 5,2 millió eurót (pénzügyi hatás: 5,2 millió EUR) fizet vissza a területetalapú támogatások - a 2007-2008-as pénzügyi évben a MePAR/FIR hiányosságai és az adminisztratív keresztellenőrzésekhez és a helyszíni ellenőrzésekhez kapcsolódó hiányosságok miatt javasolt korrekció miatt.
A tagállamok felelősek a legtöbb KAP-kifizetés kezeléséért, főleg kifizető ügynökségeik révén. Az ő feladatuk az ellenőrzés is, például a mezőgazdasági termelők közvetlen kifizetésre vonatkozó igényei esetében. A Bizottság évente több mint 100 ellenőrzést végez, melyek során megbizonyosodik arról, hogy megfelelőek-e a tagállami ellenőrzések és a hiányosságok kezelése. A Bizottság továbbá jogosult utólag visszakövetelni a támogatásokat, ha az ellenőrzések arról tanúskodnak, hogy a tagállami intézkedések nem biztosítják megfelelően az uniós támogatások helyes felhasználását. (2012. január elsejétől jelentősen megváltozott a környezetvédelmi termékdíj törvény.)