Az 1997-ben elindult VIII. városmegújító program a rehabilitáció és fejlesztés legfőbb területévé a Középső-Józsefvárost jelölte ki. Ez az a kerületrész, ahol a műszaki és társadalmi feszültségek a legmélyebbek. A döntést tett követte: a szabályozási tervek elkészültével megszületett a Corvin-Szigony projekt ötlete is, amely a Corvin mozi és a környező (József körút, Üllői út, Práter és Szigony) utcák által határolt területre tervezett élhető városrészt. Megvalósításához építészeti, majd nemzetközi kétfordulós befektetői pályázatot írt ki a fejlesztést kézben tartó Józsefvárosi Rehabilitációs és Városfejlesztési (RÉV8) Rt.: ez utóbbit a hazai Futureal Csoport nyerte meg.
A nemcsak hazai, de közép-európai mérce szerint is nagyszabású Corvin-Szigony projekt egyik legfontosabb eleme a Corvin sétány kiépítése. A fejlesztés a Corvin mozitól kiindulva vezet majd egészen a Szigony utcáig, tehát kettészeli a megújuló városrészt. Az érintett terület összesen 208 ezer négyzetméter, a fejlesztésbe bevonható terület pedig 81 ezer négyzetméter. A fejlesztési munkák során több mint 1000 rossz állagú lakás kerül lebontásra, 1400-at azonban teljesen felújítanak. Ugyancsak megmentik a Pál utcai fiúk "grundját", vagyis a Tömő utcában található két műemlék ház közötti területen felépítik Nemecsek Ernő otthonával.
A tervezett sétány körül öt ütemben építik fel a tervezett új épületeket, 2012-ig. A közel nyolc évig tartó beruházás keretében az újonnan épített lakóházakon és óvodákon kívül 50 már meglévő épület (közte egy iskola is) megújul, a József körúthoz legközelebb eső területen pedig kereskedelmi és üzleti negyed létesül, parkolókkal. A parkosított belső sétány mentén mintegy 2500-3000 új, korszerű lakást ad át a fejlesztő cég, az említett 2012-ig. Az érintett terület teljes újjászületése több mint 140 milliárd forintba kerül, amelyből a Futureal Rt. befektetői csoport mintegy 125 milliárd forintos fejlesztést valósít meg. A kerületi önkormányzatnak a közművek, utak, csatornák kialakítása közel 18 milliárd forintos költséget jelent: ebből a főváros 3,2 milliárd forintot vállalt. A projekt érdekessége, hogy a tervezésben a hazai építészek mellett harvardi, illetve a Műszaki Egyetemre járó építészhallgatók is részt vesznek.